Boyacı Ustası Hizmeti İstanbul

Profesyonel güvenilir boyacı ustası kadrosu anahtar teslim ev, işyeri, 1 günde boya, mutfak dolabı, kapı, boyama, tadilat, dekorasyon işleri şirketi

Category Boyacı Ustası Haberleri

Ataşehir boya, tadilat ustası herhangi bir ticari ve konut iç ve dış boyama projesinde kaliteli bir boyama işi yapmak için profesyonel boyacı.

Boya Ustası Ataşehir
5 (18)

Ataşehir konut boyama

Ataşehir’de Boyama işinizi tamamlamak için güvenebileceğiniz bir konut boyama şirketi mi arıyorsunuz ? Artık bakmanıza gerek yok! Ataşehir boya ustaları, sorularınızı yanıtlamak, hedeflerinizi belirlemenize yardımcı olmak ve aklınızdaki boya ve tadilat işini tamamlamak için en iyi hizmetleri sunmak için buradalar.

Evinize yeni bir görünüm kazandırmak için sadece en kaliteli boyayı, en yeni teknolojiyi ve uzman boyacıları  kullanıyoruz. İç mekanınızda güzel bir stil yaratan ev renklerindeki en son trendlerle güncelleyin veya evinizin dışını yeniden yeni görünmesini sağlayacak taze boyayla yenileyin.

Boyacılarınızla bir teklif hazırlamak için hemen bugün (0216) 449 94 01 numaralı telefondan bizi arayın.

Ataşehir boya, tadilat ustası herhangi bir ticari ve konut iç ve dış boyama projesinde kaliteli bir boyama işi yapmak için profesyonel boyacı.

Ataşehir Ticari Boyama

Ataşehir’deki uzman ekibimizin profesyonel ticari boyama hizmetleri ile işletmenizi rekabette farklılaştırın. Müşterileriniz üzerinde her zaman en iyi izlenimi bıraktığınızdan emin olarak, işletmenizin hem içeride hem dışarıda harika görünmesini sağlayın.

Ticari müşterilerimizin son teslim tarihlerini karşılama ve işe açık kalma konusunda özel bir özene ihtiyaç duyduğunu biliyoruz. Ataşehir boya ekibimiz boyama işinizin programınıza göre ve bütçeniz dahilinde yapılmasını sağlayacaktır.

Our Score
Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 18 Average: 5]

ARALIK 2021 Boya Rengi – RUBELIT Doğal Turmalin Kırmızı
5 (10)

Teknik olarak konuşursak, kış resmi olarak ayın sonuna kadar başlamaz, ancak bizim için takvim Aralık’a döner dönmez kış başlamış gibi geliyor. Hepimizin rahat hayatı kucakladığımız ve tatil sezonunun zengin ve sıcak renkleriyle kendimizi kuşattığımız yılın o zamanı. Yılın bu zamanının neşeli, eğlenceli enerjisi, Aralık ayının Ayın Rengi Rubellit seçiminin arkasındaki ilham kaynağıdır!

 

Tatilleri düşündüğünüzde, muhtemelen klasik bir parlak yakut kırmızısı hayal edersiniz. Bu yıl biraz daha koyu mor-kırmızı tonuna sahip Rubellite ile biraz değiştirmeye karar verdik. Sofistike ve lüks hissettiren muhteşem bir gölge. Bu parlak kırmızı, tatil dekoru için mükemmeldir, ancak aynı zamanda her mevsimde mükemmel bir şekilde evde hissettirir.

 

Bir değerli taş olarak, Rubellit çok güzel özelliklere sahiptir. İnsanlara güç ve canlılık getirdiği söylenir ve ayrıca insanlar size çok ihtiyaç duyduğunda size bir enerji artışı sağlamaya yardımcı olabilir. Aynı zamanda coşku, ilham ve dürtü duygularıyla da ilişkilidir. Sağlık ve zindelik açısından bakıldığında, taşıt tutmasına yardımcı olduğu, saç ve tırnakları sağlıklı ve parlak tuttuğu ve dolaşım için iyi olduğu söylenir.

Oldukça cesur bir renk olduğundan, Rubellit en iyi kremsi beyazlar, buğday tonları ve koyu gri gibi daha yumuşak nötr renklerle eşleştirilir. Biraz daha cesur bir şey için, onu mürekkepli siyah bir vurgu ve açık kahverengi bir gölge ile eşleştirebilirsiniz. Hangi renk paletini seçerseniz seçin, fikir, Rubellite’ın gerçekten öne çıkmasını sağlayan daha sessiz tonlarla denge oluşturmaktır.

Bu göz alıcı kırmızı tonunu, alanınıza biraz canlı enerji katmak için rahat bir oturma odasında veya aile odasında vurgu duvarı olarak kullanma fikrini seviyoruz. Eğlenmek için şık bir alan yaratmak istiyorsanız, resmi bir yemek odası veya oturma odasında boydan boya duvar rengi olarak deneyin. Ayrıca, bir miras evinde veya Viktorya esintili bir evde dış cephe boya rengi olarak inanılmaz göründüğünü görebiliriz. Eviniz kesinlikle blokta göze çarpan olurdu!

 

Rubelite’i kendi evinizde denemeye hazır mısınız? Boyacı ustası hizmeti, vizyonunuzu hayata geçirmenize yardımcı olmaya hazır! Biz onu evinizin herhangi bir parçası için mükemmel boya rengi olduğunu düşünüyorum. Ücretsiz teklifinizi planlamak için bizi 0216 449 94 01‘den hemen arayın.

Our Score
Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 10 Average: 5]

Boya Seçerken Yapabileceğiniz Genel Hatalar
5 (8)

Yanlış boya seçmek dünyanın sonu değil – evinizi boyamanın en heyecan verici şeylerinden biri, denemek için ne kadar özgür ve esnek olmanız gerektiğidir!

Ama kabul edelim; bir odayı boyamak büyük bir iştir. Bundan haftalar sonra kötü bir seçim yaptığınızı fark ederseniz, düzeltmek oldukça zor olabilir. Boya renkleri seçerken bu hatalardan kaçının!

 

1) Dekorla çok uyumlu hale gelmek

En sevdiğiniz tablodan veya osmanlı deyiminden ilham almak ama duvar renginize tam olarak uymanın cazibesine direnmek harika.

Bunun yerine, vurgu parçanızın gerçekten patlaması için rengin daha açık bir versiyonunu seçin. Alternatif olarak, dekor vurgularınızın daha parlak görünmesini sağlayacak tamamlayıcı bir renkle gidin.

2) Renk konusunda fazla güvende olmak

Nötrler güzeldir, bir odayı aydınlık ve temiz hissettirebilir – ayrıca hemen hemen her şeyle uyumludurlar. Ama tarafsız bir odaya karar verdiyseniz, onu da sıkıcı hale getirmemeye dikkat edin.

Vurgulu bir duvar, sanat eseri, kilim veya mobilya şeklinde, oda boyunca kontrast olarak daha güçlü renkler eklemeyi unutmayın.

Ayrıca, beyaz ve gri gibi temel nötrlerin çeşitli tonlarda ve sıcaklıkta olduğunu unutmayın. Alt tonların evinizin geri kalanıyla nasıl gittiğini düşünün.

3) Aydınlatmayı hesaba katmamak

Parlak ışıklı hırdavatçıda gördüğünüz renk, onu oturma odanıza getirdiğinizde çok farklı olabilir. Artı olarak, evinizde ışık gün boyunca değişirse, bu renk daha da derinlikleri ortaya çıkarabilir.

Hayalinizdeki rengin bir kez hayalinizdeki renk olarak kalmasını sağlamanın en iyi yolu, 2 fit kare bir yamayı fırçalamak ve gün boyunca ışık değiştikçe gözlemlemektir.

Sizin için işe yaramadığı ortaya çıkarsa, evinizin ışığıyla istediğiniz efekti elde etmek için sizi doğru yöne işaret edip etmeyeceklerini görmek için bir boya uzmanıyla konuşun.

4) Yanlış bitişi kullanmak

Yumurta kabuğu, parlak, yarı parlak, düz – seçtiğiniz bitiş duvarlarınızın görünümü üzerinde büyük etkisi vardır. Ayrıca temizlemenin ne kadar kolay olduğu açısından da farklılık gösterirler.

Düz boyalar, temizlenmesi en zor olanlardır ve yatak odalarında ve duvarların dağınık olmadığı diğer alanlarda en iyi şekilde çalışırlar.

Yumurta kabuğu, saten ve yarı parlak ürünlerin hepsinde artan bir parlaklık vardır, yani bir odayı aydınlatmaya yardımcı olabilirler ve ayrıca mutfak veya çocuk odası için daha sık temizlenmesi gereken daha akıllı bir seçimdir.

5) Odanın nasıl hissetmesini istediğinizi düşünmemek

Yatak odasında huzur içinde uyumak ister misiniz? Yemek odasında canlı partilere ev sahipliği yapar mısınız? Aile odasında gevşeyin mi? Ardından, bir boya rengi seçerken bu ruh hallerini göz önünde bulundurun.

Cesur, parlak renkler size enerji verebilir, daha yatıştırıcı tonlar ise sizi sakinleştirecek tek şeydir.

Belirli bir odadayken nasıl hissetmek istediğinizi aklınızda tutmak, bunu sağlayacak boyayı seçmenize yardımcı olacaktır.

Our Score
Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 8 Average: 5]

En İyi Zemin Boyası: Sadece 1 Kat!
5 (13)

Şanslısınız. Zemin boyası uygulamak, biz boyacıların yaptığı en kolay şeydir. En iyi zemin boyasını kullandığınızda çoğu durumda sadece bir kata ihtiyacınız olacaktır.

Sadece yüksek kaliteli zemin boyası kullanıyoruz. Ve zeminleri boyamak kolaydır. Bize teşekkür etmeyin, yerçekimine teşekkür edin.

Boyalı ahşap zeminler çekici ve çok yönlüdür. Boya ile dekorunuza uygun bir renk seçebilir ve tasarım öğelerini ve hatta suni kilimleri yüzeye dahil edebilirsiniz.

Daha sonra canınız sıkıldığında tekrar boyayabilirsiniz. Trafiğin yoğun olduğu alanlarda, yüzey hazırlığına ve son cilaya özellikle dikkat etmelisiniz.

İşletmenizin yoğun trafik alanları varsa veya makine veya araba gibi ağır ekipmanla düzenli olarak ilgileniyorsa, ticari döşemeniz büyük bir endişe kaynağıdır.

Bu tür kötüye kullanımı kaldırabilecek dayanıklı bir yüzeye sahip olmak çok önemlidir. İşte ticari müşteriler için mevcut en dayanıklı döşeme çözümleri öneriyoruz.

Zemin Döşeme Sorunları

Günlük yaya trafiği çoğu döşemenin özünü tüketir, bu nedenle “aşınma kalıpları” görülebilir. Çoğu döşeme, sürekli tekrarlanan trafiği kaldıramaz. Koruyucu kaplamasını ve yüzeyini çatlar, kırılır, gevşetir.

Bozulmaya devam ettikçe, daha da sağlıksız hale gelir. Çatlaklar ve boşluklar birikmiş kir, pislik ve bakteri ile dolar. Artık alt döşemeniz bakteri ve böcek istilasından kaynaklanan bozulmaya karşı savunmasızdır.

Sızan sıvıyı boşver. Karmaşayı ve maliyeti şimdiden hayal edebilirsiniz!

Maliyetten bahsetmişken, hasarlı bir zemine sahip olmanın sorumluluğunu düşünün.

İhtiyacınız olan tek şey, sağlık departmanının boynunuza nefes almasıdır – genellikle her zaman en uygun olmayan zamanı seçerler. Şimdi yoğun sezonunuzun ortasında bir zemini değiştirmek zorunda kaldınız.

Zemin Çözümleri

Malzeme ile uygulandığı yüzey arasında fiziksel bir bağ oluşturan ve bunları birlikte vulkanize eden, monolitik, özel formüllü, mala ile sıvanmış bir sistemdir.

Yapılan bileşik birbirine o kadar sıkı bir şekilde bağlıdır ki, aşındırıcı malzemeler bozulma sürecini başlatmak için nüfuz edemez. Zemine yapıştırılmaz, yapıştırıcıdır.

Gerilme koşulları altında beton, bağlanmadan önce kırılacaktır. Neme karşı dayanıklıdır.

Su penetrasyonu için eklem veya dikiş yoktur. Tabanımızla birlikte kullanıldığında, bu aynı zamanda su geçirmez bir bağ oluşturduğu için duvarların içini de korur Dayanıklılık ve aşınma direnci yoğun betonunkinden çok daha üstün olduğundan, Orijinal güzelliğini yıllar boyunca koruyacaktır.

Sert VE Güzel!

Temizlemesi, bakımı ve kurulumu kolaydır ve güzelliği sadece cilt derinliğinde değildir.

Bu kadar sert bir adam olduğumuz için zeminlerimizin sadece sıkıcı, donuk renklerde olabileceğini düşünebilirsiniz.

Bu gerçeklerden daha fazla olamazdı! Dekorunuzu tamamlayacak ve pırıl pırıl temiz bir ortam yaratacak çok çeşitli parlak ve çekici renklerimize göz atın.

En İyi Zemin Boyası aşağıdaki özellikleri taşımalıdır.

SAĞLIKLI

 • Anti-mikrobiyal
 • Temizlemesi kolay
 • Çevre dostu
 • Böcek Koruması
 • Su ve Nem Koruması
 • Kokusuz
 • sorunsuz
 • Kaymaz

DAYANIKLI

 • Birçok Yüzeye Yapışır
 • Kimyasal Dirençli
 • Aşırı Sıcaklıklar
 • Yoğun Yaya Trafiği
 • Uzun ömürlü
 • 20 Yıl Sınırlı Garanti

ÇEKİCİ

 • Kat Galerisi
 • Renk Seçimi
 • Tasarımlar ve Logolar

Beton Zeminim için En İyi Boya Türü Nedir?

Şirketinizin deposunda, üretim tesisinde veya perakende satış yerinde beton zemini boyamak mı istiyorsunuz?

Bir zemin kaplama sistemi ile verimliliği ve organizasyonu iyileştirmeyi düşünüyor olun, marka öğelerini öne çıkarmak veya geniş renk alanları istiyorsanız, seçtiğiniz boya veya kaplama türü başarı ile hayal kırıklığı arasındaki farkı yaratabilir.

Ticari olarak temin edilebilen boyalar

En basit görünen çözüm, özellikle küçük bir şeritleme işi yapmak istiyorsanız, bir ev geliştirme mağazasından zemin boyası satın almaktır.

Bununla birlikte, bu tür bir boya, ticari ve endüstriyel zeminlerin maruz kaldığı yaya ve mekanik trafiğin üstesinden gelemez!

Sadece birkaç ay içinde yeniden boyamak zorunda kalacaksınız, bu da uzun vadede size çok daha pahalıya mal olacak.

Lateks veya su bazlı boyalardan kaçınmanızı öneririz, çünkü bu tür boyalar çok daha az dayanıklılığa sahiptir ve kimyasallara, neme, yaya trafiğine vb. karşı dayanıklı olmayacaktır.

Tipik olarak zeminler için epoksi bazlı bir boya (aşağıya bakınız) veya poliüretan bazlı bir boya önerilir.

Ayrıca, kendin yap boya işlerinin özel evler için iyi olsa da, bir depoda veya fabrikada çok profesyonelce görünmeyebileceğini unutmayın.

Bu nedenle, deneyimli bir ressam değilseniz, bir profesyonel kiralayarak kendinizi birçok sorundan (ve olası utançlardan) kurtarırsınız.

Endüstriyel dayanıklı boya

Diğer bir seçenek ise, endüstriyel zemin kaplamaları için özel olarak tasarlanmış daha dayanıklı bir boya türü sunabilen bir endüstriyel boya müteahhitiyle çalışmaktır.

Bu boya, korozyon direnci veya ek dayanıklılık gibi özel özellikler içerebilir.

Zeminin geniş bir alanını boyamayı planlıyorsanız, herhangi bir küçük amatör hata (boyayı yanlış sıcaklıkta kurumaya bırakmak gibi) nihai sonucu ve sonucu bozabileceğinden, kesinlikle profesyonel bir müteahhit almak isteyeceksiniz boşa harcanan zaman ve para içinde.

Our Score
Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 13 Average: 5]

Yatak Odası Boyası İçin Eksiksiz Kılavuz
5 (9)

Doğru yatak odası boyası, günlük yaşamınızda büyük bir fark yaratabilir. Rahat bir yatak odası tasarımı, rahatlamanıza ve daha kolay uykuya dalmanıza yardımcı olabilir. Dahası, esnek bir şekilde çalışması gereken her zamankinden daha fazla insanla, harika bir yatak odası tasarımı, üretkenliği ve yaratıcılığı teşvik etmek için bir ofis alanı olarak bile ikiye katlanabilir! Yatak odanızdan gerçekten en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak mükemmel yatak odası boyalarını, renk düzenini ve tasarım özelliklerini seçmenize yardımcı olabiliriz.

Heyecan verici bir yatak odası veya uzun bir günün ardından dinlenmenize ve gevşemenize yardımcı olacak bir alan arıyorsanız, size yardımcı olmak için buradayız. Tasarım seçeneklerinden uygulamaya ve teknik sorulara kadar geniş yatak odası boya yelpazemizle ilgili herhangi bir sorunuz varsa, size yardımcı olmak için buradayız. İstanbul Profesyonel boya ustaları deneyimli, güler yüzlü ekibi sadece bir telefon veya e-posta uzağınızda!

Yatak Odası Boyası Nedir?

Her şeyden önce, tek bir “yatak odası boyası” yoktur. Yatak odanızdaki her türlü yüzeyi kaplamaya uygun, çeşitli renklerde yüksek kaliteli boyalar sağlayabiliriz. İster sıvalı duvarları boyamanız, ister açıkta kalan duvarları yeniden renklendirmeniz gerekiyorsa, sizin için buradayız. Sattığımız en popüler yatak odası boya türlerinden bazıları şunlardır:

 • Vinil Mat Emülsiyon
 • Vinil İpek Emülsiyonu
 • Duvar Boyaları
 • Vinil Yumuşak Parlaklık Emülsiyonları

Gördüğünüz gibi, çoğu yatak odası boyası tipik olarak emülsiyonlardır. Bununla birlikte, ihtiyaçlarınıza uygun mükemmel yatak odası tasarımını yaratmanıza yardımcı olmak için çeşitli yüzeylere sahip çok çeşitli emülsiyon türleri sunabiliriz. Herhangi bir renkte yüksek kaliteli yatak odası boyası arıyorsanız, bizler sizin için buradayız.

Yatak Odasında Kullanılacak En İyi Renkler

Yatak odanızda kullanılacak “doğru” bir renk olmadığı doğru olsa da, hangi tasarımı seçerseniz seçin, yatak odanızın boyasının renginin alanı nasıl etkileyeceğini düşünmeniz önemlidir. Temel bir iç tasarım anlayışı burada size gerçekten yardımcı olacaktır. Yatak odası tasarımınızı planlarken hatırlamanız gereken ana noktalardan bazıları şunlardır:

 • Daha koyu renkler, genellikle yatak odanızın daha küçük ve daha rahat görünmesini sağlar. Daha açık renkler, alanı daha büyük ve daha açık gösterecektir.
 • Doğal ışığın önemini göz önünde bulundurun – açık, davetkar bir histen ödün vermeden odaları genellikle yüksek düzeyde doğal ışıkla daha koyu renklerle boyayabilirsiniz. Odanız doğal ışık elde etmekte zorlanıyorsa, alanın küçük, karanlık ve sıkışık hissetmesini önlemek için daha açık bir ton düşünmeye değer olabilir.
 • Her zaman renk tekerleğini göz önünde bulundurun! İster renkli özelliklere sahip nispeten nötr bir tasarım, ister renkli bir yatak odası seçin, renk seçimlerinizin birbirini tamamladığından emin olmanız gerekir.

Rahatlatıcı Bir Yatak Odası için Yatak Odası Boya Renkleri

Yatak odanızın gevşemenize yardımcı olacak rahatlatıcı ve rahatlatıcı bir alan olmasını istiyorsanız, doğru renkler gerçek bir fark yaratabilir. Beyaz, gri ve hatta açık krem ​​​​boyalar ile öncelikle nötr bir yatak odası tasarımı seçseniz bile, doğru özellik rengini seçmek tüm farkı yaratır.

En popüler rahatlatıcı yatak odası boya renklerinden bazıları şunlardır:

 • Lavanta – Dinlendirici bir atmosferden ödün vermeden yatak odanızın muhteşem görünmesini sağlamak istiyorsanız, lavanta mükemmel bir karışımdır.
 • Yumuşak Yeşil – Soluk yeşiller, yatak odası tasarımınızı boğmadan yatak odanıza doğal bir renk getirmenin harika bir yoludur.
 • Derin Mavi – Mavi, özellikle koyu maviler olmak üzere, yatak odaları için her zaman iyi bir renktir. Derin maviler, uyumanıza yardımcı olacak rahat, davetkar ve rahatlatıcı bir alan yaratmanın harika bir yoludur.

Dinlendirici yatak odası boyaları arıyorsanız, biz buradayız. Daha fazla bilgi için, bugün deneyimli ekibimizle 0216 449 94 01 numaralı telefondan  iletişime geçmekten çekinmeyin.

Alternatif Yatak Odası Boya Renkleri

Rahatlatıcı yatak odası boyalarına ek olarak, ihtiyaçlarınıza uygun mükemmel yatak odası tasarımını oluşturmanıza yardımcı olacak alternatif boya renkleri de sağlayabiliriz. Yatak odasında rahatlamanıza yardımcı olacak bir şey aramıyor olsanız bile, yatak odanızın atmosferini tamamen değiştirebilecek daha canlı ve ilgi çekici renkler var.

Kırmızı, İstanbul genelinde yatak odaları için popüler bir renk olmaya devam ediyor. Koyu kırmızı, özellikle daha koyu renkler ve cesur aydınlatma ile eşleştirildiğinde, bir yatak odası alanını canlandırmaya gerçekten yardımcı olabilir. Eşsiz bir alan yaratmak için cesur, göz alıcı yatak odası boyaları arıyorsanız, biz buradayız.

Evden Çalışmak İçin Doğru Yatak Odası Boyalarını Seçmek

Koronavirüs karantinası sırasında veya sonrasında evden çalışma fırsatından yararlanan yüz binlerce kişiden biriyseniz, sizin için buradayız. Evden çalışmak her zamankinden daha önemli ve yatak odanızı rahatlama ile yaratıcılığı dengeleyecek şekilde tasarlamak çok önemli.

Evden çalışmanıza yardımcı olacak eksiksiz bir yatak odası boyaları yelpazesi sağlayabiliriz. Yatak odanızın uyku, iş ve daha fazlası için konforlu olmasını sağlamak için sizinle birlikte çalışabiliriz. Yatak odanızı bir ev ofis ile birleştirmek istiyorsanız, en popüler boyalardan bazıları şunlar olabilir:

 • Açık Maviler, Yeşiller ve Daha Fazlası – Daha açık renkler, yatak odası ofisleri için mükemmel bir seçenektir. Uyumanızı engelleyecek kadar gürültülü değiller, ancak çalışırken yaratıcılığınızı teşvik etmek için renk sıçraması yeterli.
 • Cesur Özellikli Duvarlar – Bir cesur özellikli duvar, yatak odanızın konforunu ve rahatlamasını olumsuz yönde etkilemeden yaratıcılığınızı ve çalışma etiğinizi teşvik etmek için genellikle yeterli olabilir. Turuncu boyalı duvarlar gibi son derece cesur duvarlar bile yaratıcılığınıza ve işiniz için tutkuya ilham vermenize gerçekten yardımcı olabilir.

Yatak odanız ve ev ofisiniz arasındaki mükemmel dengeyi bulmakta zorlanıyorsanız, sizin için buradayız. Daha fazla bilgi veya uykunuzdan ve konforunuzdan ödün vermeden evde çalışmak için mükemmel yatak odası/ofis alanı yaratma konusunda tavsiye için İstanbul Profesyonel boya ustası ile bugün iletişime geçin.

Our Score
Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 9 Average: 5]

Alçı ve Alçıpan Onarım Hizmetleri
5 (8)

Alçı ve alçıpan neden çatlar?

Ev hayatı duvarlarda zor; çocuk oyunlarından mobilya taşıyıcılara kadar, sıva ve alçıpan’dan oymak, oymak, çatlamak ve delik açmanın binlerce yolu vardır.

Zaman, başka bir kötüleşen faktördür. Ek olarak, su sızıntıları ve küçük ev yangınları, bu yüzeyleri ciddi onarım ihtiyacı içinde bırakabilir.

Otoyollar, tren hatları veya patlatma gibi yakınlardaki titreşim kaynakları duvarları sallayabilir ve zamanla çatlatabilir.

Son olarak, yeni evler mevsimsel olarak genişleyen ve büzülen toprak nedeniyle yer değiştirebilir ve yerleşebilir, bu da genellikle alçıpan ve sıvada çapraz çatlaklara neden olur.

Alçı ve Alçıpan Tamiri

Hasarın nedeni ne olursa olsun,  sıva ve alçıpan uzmanları , hasarı onarma ve mevcut dokuları eşleştirme de dahil olmak üzere iç duvarlarda tek tip bir yüzey oluşturma konusunda uzmanlaşmıştır.

Uzman teknikleri ve en iyi sıva ve alçıpan bileşiklerini kullanarak, boyamadan sonra daha önce hasar görmüş noktaların duvarın geri kalanından ayırt edilememesi için kusursuz bir yüzeyi yeniden oluşturabiliriz.

Alçıpan Onarımlarınız İçin Neden bizi Aramalısınız?

Hasarları fark etmek istemiyorsanız, alçıpan ve sıva onarımları en iyi şekilde profesyonellere bırakılır ve işte bu yüzden alçı ve alçıpan boya ustası servisine ihtiyacınız var.

15 yılı aşkın tecrübemizle, tüm iç mekan alçıpan ve sıva onarımlarınızı sorunsuz bir şekilde halletmek ve duvarınızın geri kalanından ayırt edilemeyecek kusursuz sonuçlar sunmak için gereken beceri setine sahibiz.

Evinizin içini çekici tutmak bir zorunluluktur ve bunu ancak deneyimli bir profesyonel tarafından onarılan ve renk uyumlu herhangi bir hasarınız varsa yapabilirsiniz.

Tüm Çalışmalarımız Aşağıdakilerden Yararlanır:
 • 2 Yıl Garanti
 • Renk uyumu
 • 15+ Yıllık Tecrübe

Bir boya müteahhiti olarak amacımız, müşterilerimize en üst düzeyde profesyonel ve sorumlu ev boyama hizmeti sunmaktır. Sürekli eğitim yoluyla çalışanlarımızı sektör değişiklikleri, yeni ürünler, yenilikler ve ödüllü müşteri hizmetleri standartlarımız hakkında güncel tutuyoruz.

İlk ev içi danışmanlığımızdan son proje adımlarımıza kadar İstanbul sakinlerinin güvenebileceği bir boyama şirketidir.

Her aşamada detaylara gösterilen özen ve uygun teknikler, boya işlerimizin kalıcı olmasını sağlar. Yaptığımız tüm işlerin yazılı garantisinin arkasındayız ve boyama yatırımınızın uzun yıllar evinizi güzelleştireceğini ve koruyacağını garanti edebiliriz.

Our Score
Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 8 Average: 5]

Bir Boya Firmasının Güvenilir Olduğunu Nasıl Anlarım?
5 (5)

Bir boya şirketiyle çalışıp çalışmamaya karar verirken, göz önünde bulundurulması gereken birkaç faktör vardır:

 1. Zanaat/İş.  İşin kendisi için konuşur, bu nedenle bir boya şirketini işe almadan önce, işin yüksek kalitede olduğundan emin olmak için portföylerine bakın.
 2. İletişim/Açıklık. Müşterilerin bir yüklenicinin bir işi ele alma biçiminden memnun olup olmadığını görmek için referansları okuyun. Ressam ve müşteri arasında açık iletişim var mı? Olmalı. İyi bir müteahhit, bir proje boyunca müşteriyle görüşür ve müşteriyi baştan sona neler olduğu konusunda günlük olarak bilgilendirir.
 3. Hizmet. Boya bir hizmet sektörü olduğu için boyacılar müşterilerinin programına uymalıdır. Boyama deneyimi, doğru müteahhit ile keyifli bir deneyim olmalıdır.
 4. Temizlik. İş sahaları temiz, iyi organize edilmiş ve güvenli olmalıdır. Boyacılar bir sitenin bir proje boyunca sürekli olarak dağınık kalmasına izin veriyorsa, muhtemelen işe alınacak en iyi boyacılar değillerdir.
 5. Profesyonellik. Bir şirketin profesyonel olup olmadığını web sitelerine, ticari araçlara ve boya üniformalarına bakarak söylemek kolaydır. Genellikle bir boya firmasının temsilcisiyle bir veya iki etkileşimde bulunarak, onların deneyimli ve profesyonel olup olmadıklarını anlayabilirsiniz.

İyi bir boya şirketi bu alanların her birinde başarılı olacaktır. Bir boya şirketiyle bir tahminde bulunmadan önce, web sitesine bakın ve ne kadar açıkladığını görün. Referansları, kapsamlı bir portföyü ve şirket hakkında bol miktarda bilgisi varsa, büyük olasılıkla dürüst, müşteri odaklı bir şirkettir.

Web sitesinde ne kadar olduğu, genellikle şirketin müşterilerine ne kadar açık olacağının doğru bir yansımasıdır.

Ayrıca, bir firması ile bir tahmin, teklif planladığınızda, onlara boyama yöntemleri hakkında sorular sorduğunuzdan ve örnek çalışmaları görmeyi talep ettiğinizden emin olun.

Teklifi veren firmanın cevapları şirketin web sitesiyle tutarlıysa, emin ellerdesiniz.

Bir boya firması olarak amacımız, müşterilerimize en üst düzeyde profesyonel ve sorumlu ev boyama hizmeti sunmaktır.

Sürekli eğitim yoluyla çalışanlarımızı sektördeki değişiklikler, yeni ürünler, yenilikler ve ödüllü müşteri hizmetleri standartlarımız hakkında güncel tutuyoruz.

İlk ev içi danışmanlığımızdan son proje adımlarımıza kadar İstanbul sakinlerinin güvenebileceği bir boyama şirketidir.

Her aşamada detaylara gösterilen özen ve uygun teknikler, boya işlerimizin kalıcı olmasını sağlar. Yaptığımız tüm işlerin yazılı garantisinin arkasındayız ve boyama yatırımınızın uzun yıllar evinizi güzelleştireceğini ve koruyacağını garanti edebiliriz.

Our Score
Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 5 Average: 5]

BOYAMA EV YA DA DAİREYE DEĞER KATACAK MI?
5 (6)

EVİMİ NE SIKLIKTA BOYAMALIYIM? 

Gerçekten uyulması gereken belirli bir kural yoktur.

Bazı insanlar her 5 yılda bir boyayarak yaşam alanını en yeni renkler ve trendlerle taze ve güncel tutar.

Diğerleri her 10 yılda bir boyamayı tercih ediyor.

BOYAMA EV YA DA DAİREYE DEĞER KATACAK MI?

Taze bir kat boyama, yaşam alanınıza değer katar.

Potansiyel bir alıcıya, mevcut sahibinin sahip olmaktan gurur duyduğunu gösterir ve olası alıcılara, alanı en yeni ve en sıcak trendlerle nasıl en üst düzeye çıkarabilecekleri konusunda fikir verir.

 

ÖZEL ALANLAR İÇİN KULLANILACAK EN İYİ BOYA NEDİR?

Yatak odaları gibi trafiğin az olduğu alanlar için geleneksel olarak yıkanabilir düz boya öneriyoruz.

Koridorlar ve oturma odaları gibi trafiğin yoğun olduğu alanlar için yumurta kabuğu kaplama kullanıyoruz.

Son olarak, çoğu üretici mutfak ve banyolar için antimikrobiyal ve neme dayanıklı “mutfak ve banyo” boyası üretir.

LÜKS VİNİL KAPMALA YAPTIRMALI MIYIM?

Tasarımda doğal ahşabın trend olması, birçok ev sahibini banyo, mutfak gibi yüksek neme sahip alanlarda kullanmak için ahşap alternatifleri arayışına bırakıyor.

Lüks Vinil, ahşapla aynı dokuyu sunduğu ve günlük aşınma ve yıpranmaya karşı çok daha yüksek bir yeteneğe sahip olduğu için harika bir alternatiftir.

Karo zemin arayanlar için, porselen veya doğal taş karoların montajı yerden ısıtmanın eklenmesini gerektirir, ancak Lüks Vinil döşeme, ek masraf olmadan da harika görünür.

YENİ ZEMİN KURMAK SADECE BÜYÜK BİR YATIRIM DEĞİL

Çünkü evinizin değerini artırır, aynı zamanda yaşam kalitenizi artırmanın ekonomik bir yoludur.

Tabii ki, seçtiğiniz döşeme türü de bir fark yaratabilir.

Bize göre göre, alıcıların %54’ü parke veya katı yüzey döşemeli bir ev için daha fazla ödemeye istekli.

Rustik şık, elle kazınmış, eskitilmiş veya işlenmiş ahşaplar diğer stillere göre tercih ediliyor.

Aynı anket ayrıca, birden fazla farklı döşeme seçeneğine sahip evlerin daha ucuza satma eğiliminde olduğunu ve ev genelinde tutarlılığı korursanız en iyi sonucu alacağınızı gösteriyor.

Bu, döşemeyi baştan sona değiştirmek veya mevcut döşemenin rengine ve stiline yakından uyan bir döşeme seçeneği seçmek anlamına gelebilir.

 

Our Score
Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 6 Average: 5]

Oluk Temizleme Hizmeti
4.8 (6)

Olukların temizlenmesi, bekleyebilecek bir ev geliştirme projesi gibi görünebilir, ancak beklemek daha fazla iş ve maliyetli onarımlar yaratabilir. Olukları elle nasıl temizleyeceğinizi ve bir yaprak üfleyici ile olukları nasıl temizleyeceğinizi öğrenin. Ayrıca, döküntü oluşumunu önlemek için nasıl onarım yapılacağını ve oluk korumalarının nasıl kurulacağını da anlatacağız.

Oluk Bakımı

Yapraklar ve dallar zamanla birikebilir ve oluklarınızı ve iniş borularınızı tıkayabilir. Bu, oluklarınızın taşabileceği ve çatıya, ön panoya zarar verebileceği ve – daha da kötüsü – evinizin temeli boyunca bitebileceği anlamına gelir. İyi haber şu ki, birkaç basit adımı izlerseniz tüm bu su hasarı önlenebilir:

 • Oluklarınızı yılda en az iki kez temizleyin – bir kez ilkbaharda ve ardından bir kez daha sonbaharda.
 • Oluklarınızın hala temiz olduğundan emin olmak için şiddetli yağmur duşlarından önce ve sonra kontrol edin.
 • Temizlik, havanın ve enkazın kuruması için birkaç gün kaldığında genellikle en kolayıdır, ancak bu her zaman bir seçenek değildir ve bazen ıslak yapraklarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

Oluk Temizliği : Neden Bir Profesyoneli İşe Almak Verdiğiniz Paraya Değer?

Şimdi lisanslı, deneyimli bir temizleyiciye ödeme yapmak sizi daha sonra daha pahalı onarımlardan kurtarabilir.

Olukların temelleri basittir: Suyu çatınızdan evinizden uzağa yönlendirirler, böylece bahçenizin belirlenmiş alanlarına yavaşça akabilir. Oluklarınız olmasaydı, yağmur ve eriyen karlar evinizden dökülecek ve büyük bir kuvvetle yere çarpacak ve bu da toprağı parçalayacak ve muhtemelen evinizi su basacaktır.

Nerede yaşadığınıza ve evinizin yakınında kaç tane ağaç olduğuna bağlı olarak, oluklarınızın yılda bir veya iki yılda bir temizlenmesi gerekir . Bazı ev sahipleri merdiveni kırar ve kendi oluklarını temizler, ancak bir DIY işinin zamanını, risklerini ve kalitesini düşündüğünüzde, profesyonel bir oluk temizleme hizmeti almanın neredeyse her zaman karşılığı değer olduğu açıktır .


Uygun Maliyetli

On dairelik bir apartman ortalama her ev sahibi için 250 TL. öder onların olukları ve iniş boruları profesyonelce temizlenmiş olması için yeterlidir . Bu maliyet, evinizin yüksekliğine, olukların boyutuna ve genel durumuna göre biraz değişecektir. Oluklarınızı bir süredir temizlemediyseniz veya önemli kalıntılar varsa, iş muhtemelen daha fazla zaman alacak ve temizlik maliyetleriniz bunu yansıtacaktır.


Riski Azaltma

Merdiven üzerinde çalışma deneyiminiz yoksa, kendi oluklarınızı temizlemek zorlu ve potansiyel olarak tehlikeli bir görev olabilir. Lisanslı oluk temizleyicileri ile çalışmak, sizi işi kendi başınıza yapmanın baş ağrısından kurtarabilir ve düşme riskinden sizi kurtarabilir.

Saygın, sigortalı oluk temizleme uzmanları kullanmak , sizi, bir komşunuz veya bir gencin işi yaparken maruz kalabileceği yaralanmalarla uğraşmaktan ve bunları ödemek zorunda kalmaktan sizi korur.


Kalite

Açıkça bir oluk temizleme uzmanının işi iyice yapmasını bekleyebilirsiniz , ancak aksi takdirde gözden kaçırmış olabileceğiniz sorunları da belirleyebilir.

Oluklarınız gevşekse veya iniş borularınız suyu bahçenizin doğru alanına boşaltmıyorsa, bu sorunları şimdi düzeltmek, oluk hattının aşağısındaki onarımlarda size büyük paralar kazandırabilir.

Our Score
Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 6 Average: 4.8]

Mutfak Dolabı Boyamak
5 (5)

 

Kurumsal Mutfak Dolabı Boyama Hizmetinde mutfağınızı daha az maliyetle baştan sona dönüştürmenin nihai sırrını biliyoruz – mutfak dolaplarınızı boyayın, değiştirmeyin.

Tadilat maliyetinin bir kısmı için, dolaplarınıza yeni bir kat boya, mutfağınızı anında canlandıracaktır.

Bu güncellemeyle mutfağınız yemek hazırlamak için bir yerin ötesine geçecek ve bir eğlence alanı haline gelecek!

Pis ahşap dolaplar veya dökülen boyalar mutfakta özellikle rahatsız edici olabilir. Yeni bir boya işi, dolaplarınızın dayandığı aşınmayı ve yıpranmayı gizleyebilir ve evinizin geri kalanını canlandırabilir.

Bir mutfağın renk seçimi kadar basit bir şeyle ne kadar gelişebileceği inanılmaz!

Profesyonel Mutfak Dolabı Boyama Hizmeti ile tamamlanan bir projeden alınan aşağıdaki resimde mutfak dolaplarını yeniden boyamanın ne kadar fark yarattığını görebilirsiniz.

Ahşap dolaplar eskime belirtileri gösteriyordu. Bu dolapların üzerine taze bir kat beyaz boya sadece pencereden gelen doğal ışığı arttırmakla kalmaz, aynı zamanda mutfağın daha büyük ve daha açık görünmesini sağlar.

Yeni boyanmış dolaplar ayrıca paslanmaz çelik aletlerin öne çıkarılmasına yardımcı oluyor ve mutfağı daha pahalı hissettiriyor.

Evinizi satmayı umuyorsanız, bir mutfak dolabının yeniden yapılması satış fiyatını kolayca yükseltebilir.

Beyaz hemen hemen her zaman mutfak dolaplarında kullanmak için güvenli bir renktir ancak; daha koyu bir renkpaletine yöneliyorsanız  daha cesur bir renk seçeneği isteyin.

Bir uzmana danışmak doğru seçimi yapmanıza yardımcı olacaktır.

Dolaplarınızı yeniden boyamak, onları değiştirmekten çok daha ucuzdur. Bazı ev sahipleri kendin yap yaklaşımını benimsemeye karar verebilirken,  dolaplarınızı kendi başınıza yeniden boyamanın derin zaman taahhüdünü ve potansiyel zorluklarını göstermektedir.

Bu proje yalnızca zaman alıcı olmakla kalmaz, aynı zamanda fiziksel olarak da yorucu olabilir.

Dolaplarınızı boyamak, dolap kapaklarının menteşelerden çıkarılmasını, temizlenmesini, vernik veya lekenin

çıkarılmasını ve astarlanmasını içerir – tüm bunlar ilk boya katmanı uygulanmadan önce.

Bu sıkıcı süreç, ayrıntılara inanılmaz dikkat gerektirir. Çizgiler veya lekeler, aksi takdirde kusursuz bir işi mahvedebilir ve kazayla yapılması kolaydır. Mutfak dolaplarınızı boyamak için dahil olan profesyonel mutfak dolabı boya ustalarımızı işe almanızı öneririz. Sonuçta, mutfağınızdaki dolaplar, evinize gelen hemen hemen her ziyaretçi tarafından görülecektir.

Mutfağınızın en iyi şekilde görünmesi için kaliteli bir sonuca yatırım yapmaya değer.

İster tüm mutfağınızı yeniden boyamaya karar verin, ister sadece evinizin dolaplarını yenilemek isteyin, Profesyonel Mutfak Dolabı Boyama  ile iletişime geçtiğinizden emin olun. Evinizin en iyi şekilde görünmesi için ücretsiz tasarım danışmanlığı sunuyoruz. 0216 449 94 01 numaralı telefondan bugün iletişime geçin.

Our Score
Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 5 Average: 5]

Koruma Örtüleri Nedir Ve Neden Onlara İhtiyacımız Var
5 (4)

KORUMA ÖRTÜSÜ NEDİR

Koruma Örtüleri, zeminleri, tezgahları, mobilyaları ve boyama sırasında korumak istediğiniz diğer yüzeyleri kaplamak için kullanılan büyük kumaş (tipik olarak kanvas) veya plastik tabakalardır.

Bu yüzeyleri boya sıçramalarından, damlamalardan ve daha büyük dökülmelerden korurlar.

Koruma Örtülerinizi yerleştirmek, boyama öncesi hazırlık çalışmanızın önemli bir adımıdır ve genellikle her şeyi odadan çıkardıktan sonra gerçekleşir. Alandan mümkün olan her şeyi çıkarmak ve yalnızca daha büyük mobilya parçaları gibi odadan çıkarılması çok büyük veya zor olan öğeleri bırakmak en iyisidir.

Ardından, diğer malzemelerinizi getirmeden ve kurulumu tamamlamadan önce zeminleri ve bu kalan eşyaları damlalıklarınızla kaplayabilirsiniz.

İÇ MEKAN BOYAMA İÇİN NEDEN KORUMA ÖRTÜSÜ GEREKLİDİR?

Sanat projelerinden küçük rötuşlara kadar herhangi bir şey boyadıysanız, ne kadar dikkatli olursanız olun boya sıçramasının ne kadar kolay olduğunu bilirsiniz. En deneyimli boya ustası bile boya sıçramasını tamamen önleyemez!

Bu sadece boya ile çalışmanın doğasıdır. Bu nedenle güvenilir boyacı profesyoneller, herhangi bir boyama işi için hazırlık çalışmalarının bir parçası olarak her zaman koruma örtülerini düzgün bir şekilde yerleştirmek için zaman ayırırlar.

Kendi başınıza bir boya işi yapmayı planlıyorsanız, koruma örtülerini kesinlikle tedarik listenize dahil etmek isteyeceğiniz bir şeydir.

BİR KORUMA ÖRTÜSÜ NASIL SEÇILIR

Koruma örtüsü seçerken göz önünde bulundurulması gereken iki ana tip vardır: plastik veya kanvas. Her birinin avantajları ve dezavantajları vardır, ancak her iki tip de alanınızı sıçrama ve dökülmelerden kaynaklanan kazara hasarlardan korumada etkilidir.

Plastik koruma örtüleri tipik olarak daha ucuz bir seçenektir ve daha sınırlı bir amaca sahiptir. Hafiftirler, kullanımı kolaydır ve birçok plastik koruma bezi aslında tek kullanımlıktır.

Bu nedenle, gelecekteki boyama işleri için elinizin altında koruma örtülerine ihtiyacınız olduğunu düşünmüyorsanız, tek kullanımlık plastik bir koruma örtüsü bunun yolu olabilir.

Esasen branda olan daha dayanıklı versiyonlar da vardır. Plastik, potansiyel olarak tehlikeli olabilecek iç mekan döşemelerinde çok kaygan olabilir. Ayrıca, yerlerinde kalmaları için bantlanmaları gerekir, bu da kurulması daha uzun sürebilir.

Bununla birlikte, plastik koruma örtüleri, mobilyaların kaplanması için harikadır ve aynı zamanda dış boyama işleri için de mükemmeldir.

Kanvas koruma örtüleri, genellikle profesyonel boya ustaları için tercih edilen seçimdir. Çok dayanıklıdırlar ve zeminden mobilyaya kadar her şeyi kaplamak için kullanılabilirler.

Standart kanvas bezler zeminlerde kaygan olabilir, bu nedenle kaymayı ve topaklanmayı önlemek için arkası kauçuk kaplamalı bir bez seçin.

Kanvas ayrıca plastikten daha sürdürülebilir bir seçimdir çünkü çok dayanıklıdırlar ve tekrar tekrar kullanılmaları amaçlanır. Daha pahalı olsalar da, kesinlikle sürecekler!

Koruma örtülere veya diğer boyama malzemelerine kendiniz yatırım yapmak istemiyorsanız (ve hepsini saklamak konusunda endişelenmek istemiyorsanız), sizin için ilgilenmesi için profesyonel ressamları işe almayı düşünmeye değer.

İstanbul Boyacı ve Komple Tadilat Hizmeti ile çalıştığınızda çok zaman kazanacaksınız – çoğu işi sadece 1 günde tamamlayabiliriz!

Her boyama işinden önce düzgün bir şekilde hazırlanmaya, çalışırken her şeyi güvenli ve korumalı tutmaya özen gösteriyoruz.

Our Score
Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 4 Average: 5]

BİRİNCİ SINIF BANYO VE MUTFAK BOYAMA UZMANLARIMIZA GÜVENİN
5 (3)

Detaylara keskin bir gözle bakan ve en yeni iç mekan stilleri hakkında bilgi sahibi olan İstanbul’daki Banyo ve Kurumsal Mutfak Boyama Hizmeti Ustası, banyo ve mutfak boyama fikirleriniz konusunda size yardımcı olabilir.

İster küçük ister büyük olsun, mutfak muhtemelen evinizin merkezidir.

Yaşadığınız yerin hissi ve görünümü üzerinde çok önemli bir etkisi vardır – onu aile ve arkadaşlar için sıcak bir alan haline getirir.

Mutfağınızın görünümünü güncellemek istiyorsanız, yeni bir kat boya ekleyerek evinizi daha önce görmediğiniz bir şekilde parlatabilirsiniz.

İster bir renk sıçraması eklemek ister tüm alanı yeniden boyamak istiyor olun, ekibimiz bunu nasıl doğru yapacağını bilir.

PROFESYONELLERİMİZ MUTFAĞINIZA HAYAT KATSIN

Bizim konut iç boyama hizmetleri malın değerini artırırken çekici iç mekanlar yaratmak için tasarlanmıştır.

Kurumsal Mutfak Boyama Hizmeti Ustası müşterileri için boyama teknikleri ve renk tasarımı konusunda yetenekli ve bilgili bir boya ekibimiz var .

İstanbul sakinlerine gururla hizmet etmektedir ve işin sizin memnuniyetinize göre tamamlanmasını sağlayacaktır. Seveceğiniz birinci sınıf mutfak tabloları sunuyoruz!

BANYO BOYAMA

Banyo genellikle evinizdeki en küçük, en özel oda olduğundan, özellikle boyama söz konusu olduğunda, sıklıkla ihmal edilir. Banyo aynı zamanda rahat görünmesi ve hissetmesi gereken işlevsel bir alandır ve yeni bir kat boya ile çekici ve davetkar bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Ancak yanlış boya, banyonun temizlenmesini zorlaştırabilir ve nemle ilgili sorunlara neden olabilir. Mutfak boyama gibi, banyo boyama da evin başka hiçbir odasında bulunmayan benzersiz zorluklar sunabilir, bu nedenle profesyonel boya müteahhitlerine danışmanız önemlidir.

Kendin yap yöntemlerine güvenmeyin! Kurumsal Banyo Boyama Hizmeti Ustası ekibi, banyonuz için size yeni bir görünüm ve his sağlamaya her zaman hazırdır.

Eviniz için mutfak boyama ve banyo boyama çözümlerimiz hakkında detaylar için 0216 449 94 01‘den  bizi arayın.

Our Score
Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 3 Average: 5]

EN İYİ MUTFAK DOLABI BOYA RENKLERİ
5 (7)

Mutfak, evinizdeki en önemli odalardan biridir. Sadece yemek hazırlamak için işlevsel olması değil, aynı zamanda sıcak ve davetkar hissetmesi de gerekiyor. Sonuçta, orada çok zaman harcıyorsun! Mutfaklar her zaman bir toplanma noktasına dönüşüyor gibi görünüyor – sabahları güne başlamadan önce yollarımızın kesiştiği, okulda ve işte geçen bir günün ardından yetiştiğimiz ve arkadaşlarımız olduğunda her zaman bitiyor gibi göründüğümüz yer.
Mutfaklar çok işlevli alanlar olduğundan ve yenilenmesi pahalı olabileceğinden, birçok insan nötr bir renk paletine bağlı kalma ihtiyacı hisseder. Bununla birlikte, mutfağınızda çok fazla para harcamadan modaya uygun renklerle oynamanın birçok eğlenceli yolu var. Bunu yapmanın en iyi yolu? Mutfak dolaplarınızı boyayın! Bu, evinize gelecek yıllar için harika görünecek ama aynı zamanda renkleri tekrar değiştirmek isterseniz bankayı kırmayacak bir trend güncellemesi vermenin harika bir yoludur.

 

5 GÜZEL MUTFAK DOLABI BOYA RENKLERİ

Tamamen beyaz mutfaklar hala popüler olsa da, işler bu görünümden uzaklaşmaya başlıyor. Biraz daha modern bir şey için, backsplash ve duvarları beyaz (veya başka bir nötr ton) tutabilir ve dolap kapılarınızdan biraz renk getirebilirsiniz. Doğru renk paletini seçmek söz konusu olduğunda, her şey sizin kişisel tarzınızla ilgilidir. Yükseltilmiş nötrlerden cesur renk patlamalarına kadar her şeyi kapsayan bazı harika seçenekleri bir araya getirdik!

 

 

LACİVERT

Renk teorisinde mavinin çok sakinleştirici, topraklayıcı bir etkisi olduğu söylenir. İnsanların kendilerini rahat ve mutlu hissetmelerini sağlar, konu mutfağınıza geldiğinde tam olarak peşinde olduğunuz şey budur. Mutfak dolaplarında havalı görünen bir dizi ton varken, özellikle lacivert içindeyiz! Bu davetkar havayı vermeye devam ederken bir derinlik ve incelik katmanı ekler. Tamamen beyaz bir zemine karşı dengelendiğinde, mutfağınızdaki detayları gerçekten parlatır.

 

 

GRİ

Mutfağınızda zaten biraz daha sıcak ahşap tonları varsa, mutfak dolaplarınız için gri mükemmel bir seçimdir. Dengeli bir görünüm yaratmaya gerçekten yardımcı olan daha soğuk bir ton. Ayrıca mekanda biraz derinlik ve heyecan yaratmak isteyenler için ama aynı zamanda parlak renklerden uzak durmak isteyenler için de harika bir seçenek. Açık bulut grisinden derin kömüre, gri harika bir seçimdir!

 

 

YEŞİL

Şu sıralar dolaplar için bir başka popüler renk yeşil. Mavi gibi, doğaya dayanır ve zihin ve beden üzerinde benzer bir yatıştırıcı etkiye sahiptir. Yeşil hakkında harika olan şey, seçtiğiniz gölgeye bağlı olarak alanın enerjisini gerçekten değiştirebilmenizdir. Parlak bir kelly yeşili, canlı ve heyecan verici bir hava yaratırken, daha hafif bir adaçayı çok daha rahatlatıcı hissettirir. Biraz retro bir tarz için nane yeşili tonu eğlenceli ve şık bir seçimdir.

 

 

YULAF EZMESİ

Biraz daha sıcak bir şeyler isteyenler ama aynı zamanda her şeyi güzel ve hafif tutmak isteyenler için yulaf ezmesi harika bir seçimdir. Sarı ve kahverengi alt tonları, parlak beyaz bir zeminin daha rahat ve biraz daha yumuşak hissettirmesine yardımcı olur. Kesinlikle hala nötr bir ton, ancak alana ince bir kontrast katıyor.

 

 

SİYAH

En cesur renk seçimi aslında parlak değil! Dolaplarınızı siyaha boyama fikri biraz yoğun görünse de, doğru yapıldığında güzel ve dengeli bir görünüm yaratabilir. Bu görünüm beyaz tezgahlarla çok güzel bir kontrast oluşturur ve mutfaktaki diğer her şeyi çok hafif ve havadar tuttuğunuzda kesinlikle en iyi sonucu verir. Ayrıca, tonlarca doğal ışığa sahip mutfaklarda daha iyi çalışma eğilimindedir, çünkü bu, siyah vurguların çok ağır hissetmesini önlemeye yardımcı olur.

 

 

Mutfağınızın görünümünü hızlı bir şekilde değiştirmek istiyorsanız, dolaplarınızı boyamak kesinlikle doğru yoldur! Odada çok fazla değişiklik yapmasanız bile, ne kadar fark yaratabileceğine şaşıracaksınız. Bu görünümü denemek istiyorsanız, Mutfak Dolabı Boyama Ustası yardıma hazır! Dolap boyama konusunda çok deneyime sahibiz ve mutfağınıza kısa sürede yepyeni bir görünüm kazandırabiliriz.

Our Score
Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 7 Average: 5]
Boyacı Ustası, Boyacı ustaları, boya ustaları, en yakın boyacı ustası, hesaplı boyacı ustası, kaliteli boyacı ustası, istanbul boyacı ustası.

Boyacı ustası fiyatları
5 (26)

Boyacı ustası hizmetleri almak istediğiniz bir telefon uzağınızdayız. En ekonomik ve en kaliteli hizmeti verme mottosuyla girdiğimiz bu sektörde daima gelişmeye ve en iyi hizmeti vermek adına çalışmalarımıza ara vermeden devam ettik.

Kadromuzda uzun yıllardır bu işi yapan ve oldukça büyük bir tecrübe kazanmış boya ustası arkadaşlarımız ile siz değerli müşterilerimizi

memnun edebileceğimiz bir iş çıkarmak için özverili bir şekilde çalışmaktayız.

Bu sektörün büyüklüğünün farkındayız ve burada en iyi hizmeti vermekte de kararlıyız.

2021 Boyacı ustası fiyatları

Boya ustası kolay bulunabilen bir meslek değildir.

Piyasada onlarca insan ben boyacı ustasıyım diye gezinir ama hiç birinin tecrübesi firmamızdaki boya ustalarımız kadar yoktur.

Bu konuda oldukça iddialıyız çünkü biz en iyi hizmeti vermek üzerine kurulmuş bir firmayız.

Bunun içinde bu sektörde tecrübenin ve kalitenin olmazsa olmaz olduğunu bildiğimiz için şirketin temelini bunun üzerine kurduk.

Badana Ustası

Boya ve badana ustası konusunda kendimizi çok şanslı hissediyoruz.

Bu alanda iş yapan zanaatkarların en iyilerini firmamızda bulundurduğumuzu düşünüyoruz. Bu da bize oldukça büyük bir güç veriyor.

Ekibiniz ne kadar iyiyse, hem fiyat olarak hem de kalite olarak neler yapabileceğinizin sınırı olmaz.

Bu yüzden çok rahat bir şekilde söyleyebiliriz ki biz bu hizmet sektörünün en uygun fiyatlı ve en kaliteli hizmetini veren ender firmalardanız.

2022 Boyacı ustası fiyatları

Boyacı dediğimizde herkesin aklına çok basit bir meslek dalı gibi geliyor.

Oysa büyük bir emek ve güç sarf ettiren bir meslek dalıdır.

Altı üstü ruloyu boyaya batırıyor, duvara sürüyor mantığı ile görenlerin anlayamayacağı kadar büyük ve zorlu bir iştir.

Zira önce tüm eşyalar ve yerleri güvence altına alınması için kaplanır, eşyalar çekilir. Ardından boya duvarlara sürülür.

1 kat, 2 kat derken gölge kalmasın diye uğraşılır. Tavanı boyamak zaten adeta bir ölüm gibidir.

Boya bittikten sonra ise eşyaları yerine yerleştirmesi ve kaplamaların

kaldırılması derken ve tüm bu işleri çok çabuk bitsin diye çok hızlı bir şekilde yaparken sarf edilen gücü görmelisiniz.

Hesaplı Boyacı

Hesaplı boyacı aradığınız zaman firmamıza ulaşmanız yeterli olacaktır.

Zira piyasada bulunan en uygun işçilik fiyatlarını firmamız olarak biz sizlere sunuyoruz.

Bu fiyatları belirlerken ürünün kaliteli kullanılmasını, işçiliğin kaliteli olmasını ve sürecin hızlı bir şekilde bitmesini de hesaba kattığımızı söylemeliyiz.

Çünkü çoğu firma uygun fiyata iş yapsa da bu hizmetleri sağlayamadığını biliyoruz.

2+1 Ev Boyama Fiyatları

2+1 ev boyama fiyatları firmamızda oldukça uygun şekilde verilmektedir.

Bir günde teslim etmek şartı ile ve tüm malzemeleri firmamız tarafından kullanılmak üzere 800 lira ile 1000 lira arasında değişen ücretlerle sizlere sunuyoruz.

Burada ki fark ise malzemelerde farklılıklar ve evin büyüklükleri ile alakalı farklılıklar olacaktır.

Boyacı Fiyatları

Boyacı fiyatları firmamız bulunmaz. Yani biz iş olarak olaya bakar ve kaç kişi çalıştırılsak çalıştıralım tek bir fiyat belirlenir.

Biz aldığımız işleri bir günde teslim etmeyi planlayan ve bu yolda ilerleyen bir firma olduğumuz için genellikle aldığımız işlere 4 kişilik bir ekip ile başlarız.

Bu sayede işlerimiz çok kısa sürede ve istenen kalitede biter.

Boya Badana Ustası

Boya badana ustası aradığınız zaman firmamıza bir göz atmanız yeterli olacaktır. Piyasada bulabileceğiniz en tecrübeli ve en başarılı iş çıkartan ustalardan oluşan bir kadromuz var.

Bu kadromuz sayesinde çok gülü ve çok dik bir şekilde yaptığımız işin arkasında durabiliyoruz.

Çünkü biliyoruz ki biz kaliteli bir iş çıkartıyoruz.

Our Score
Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 26 Average: 5]

KALİTELİ BOYACI USTASI ŞİRKETİ
5 (9)

Boya ustası sayesinde yaşam alanlarına müessir, ergonomik ve ekonomik fiyatlar ile müsait çözümler sunuluyor. Ev ve iş bölgeleri başta olmak üzere boyaya gereken her alanda, çok özenli ve hızlı şekilde  boyacı ustası yardımcı oluyor. ihtiyaç duyulan boyamaya yönelik en müsait malzemelerin kullanılması ile ömür alanları da daha ferah, renkli ve yeni görünüme kavuşuyorlar.

 

Ucuz boyacı ustası

Basit boya yöntemleri ile yaşam alanlarınızın en iyi ve yeni görünüme kavuşmaları için  ucuz boyacı ustası ergonomik çözümler sağlıyor. Evler ve işyerleri başta olmak üzere her türlü binaya iç ve dış boyama hizmetleri yardımıyla uzun süreli bir değişimden yararlanabilirsiniz. Boya yapılması ihtiyaç duyulan alanlara yönelik uygun hazırlık ve araç-gereç temini ondan sonra hemen başlamış olan boyama işlemleri, dikkatli ve özenli bir halde yapılarak, en kısa sürelerde tamamlanıyor.

Bu sayede ömür alanlarını hemen kullanmak da olası hale geliyor. Boya iç ve dış alanlarda yapının en çok dikkat çeken tarafı olduğundan, bu hizmetin uzmanlar tarafınca sunulması, doğru sonuçları alabilmenizi elde edecektir. Alanında tecrübe ile beraber boyama ihtiyacınıza yönelik en müsait çözümler sağlanmış oluyor. Boyama işleminin başından son kısmına kadar her zaman özenli şekilde davranılması ile birlikte talep edilen manzara de duvarlarda olası hale gelmektedir.

Ev boyama

Ev boyamak ömür alanlarının yeni bir görünüme kavuşması, temizlenmesi ve hijyenik hale gelmesi için çok önemlidir. Doğru zamanlarda tercih edilen ev boyama, her zaman yeni bir manzara kavuşturduğu için evlerin de estetik değerlerinin ve dolayısıyla mutluluklarının da artmasına destek verir.

Ev boyaması hizmeti kapsamında öncelikle lüzumlu olan keşifler sağlanmaktadır. Bu bulgu esnasında duvarların mevcut durumları tespit edilir ve boyama için en müsait hale getirilir. Nem ve rutubet yüzünden kabarma, çivi ve benzeri araçlardan ötürü oyuklar ya da benzeri çatlak problemleri tespit edilerek boyama öncesinde hazır hale getirilir. Boyanın en güzel şekilde duvarda kalıcı hale getirilmesi için gerekli işlemler yapılmış olduktan sonra ev sahibinin seçmiş olduğu renkte su bazlı yahut yağlı boya şeklinde boyama işlemleri tamamlanmaktadır. Saten boya benzer biçimde görece daha az parlak boyalar da kullanılabilmektedir.

Boyanan alan ev olduğu için içinde kirlenmemesi, boya sıçramaması gereken eşyalar bulunabilir. Bu durumlara yönelik olarak lüzumlu önlemler de alınmaktadır. Hareket edemeyen eşyalara yönelik koruyucu ambalaj sistemi ile koruma sağlanarak boyadan zarar görmelerinin önüne geçilir. Evin istenilen odalarına yönelik sağlanan boyama hizmeti en kısa sürede tamamlanır ve bütün aşamaları sorunsuz bir şekilde bitirilir. Duvarların doğru renk tonunda olması, tabaka lekelerinin olmaması, kestirme olarak ifade edilen duvar ve taban – zemin kesişmelerinin doğru yapılması benzer biçimde bütün detaylara özen gösterilmektedir.

işyeri boyama

İşyerleri için boyama hizmeti ergonomik, kolay ve hızlı yöntemler ile gerçekleştirilmektedir. Işyerlerinde çok fazla eşya olabileceği ve bu eşyaların hareketi de çoğu zaman olası olamayacağı için boyama öncesinde bütün lüzumlu önlemler doğru şekilde alınmaktadır. Bu sayede işyerinde boyama sırasında çok duyarlı olabilecek eşyalara hiçbir halde zarar gelmez. İşyeri boyamak, çalışma alanının daha güzel hale gelmesini sağladığı benzer biçimde bununla beraber hem  birlikte müşteriler için ferahlık hissi yaratması için etken olacaktır. Bu sayede daha güzel görünüme haiz olmak işyeri sahipleri boyacı ustası yardımıyla istedikleri renklerde ve özelliklerde boyama işlemlerini çok kısa sürelerde tamamlayabilirler. Kısa sürede boyama işlemlerinin yapılması, işlerin de aksamamasının önüne geçer.

Apartman boyama

Apartmanların hem ortak alanları bununla birlikte dış cepheleri için sunulan apartman boyama hizmeti uzman boyacı yardımıyla çok rahat hale gelmektedir. özellikle eskiyen apartmanların yenilenmesi ve daha estetik bir görünüme kavuşması için apartman boyaması yapmak çok önemlidir. Apartmanların boyanmasında, bina boyutu kesinlikle müsait çözümler sağlanır.

Apartmanın ortak alanları için bir boyama talep ediliyorsa bu durumda boyacı ustası tarafınca lüzumlu olan hazırlık ve keşif çalışmaları yapılır. Apartman sakinlerinin rahatsız edilmeden gerekli önlemlerin alınması daha sonra boyama işlemine geçilir. Aynı metot apartmanın dış cephesinde de uygulanmaktadır. Dış cephe için özellikle yüksek binalarda çalışmak çok daha dikkat ve özen gerektiren bir durumdur. Bunun için de iskele gibi çeşitli vasıtaların yardımıyla boyama işlemleri yapılmaktadır. Bazı durumlarda apartman yönetimi tarafınca dış cephede düz renk yerine çeşitli desenlerin de yer alması istenebilmektedir. Bu konum için de sunulan desen çalışmaları tam istenecek şekilde tamamlanmaktadır.

Apartmanın dış cephesinin boyanması esnasında binanın dış kısmında meydana gelmiş çatlama, dökülme, yıpranma gibi çeşitli deformasyona uğramış olma durumları bulunuyorsa, bu problemlerin da boyama öncesinde giderilmesi sağlanmaktadır. Boyacı ustası tarafınca özenle yapılan bütün işlemler sonucunda apartman boyamaya uygun hale getirilmektedir. Aynı zamanda binaya ısı yalıtımı yapılmışsa, bu vaziyet sonrasında da yalıtım malzemesine en iyi ahenk gösterecek olacak boyama öncesi hazırlık ve oradan da boyama işlemleri sağlanır.

çok kısa süreler içinde tamamlanan apartman boyama ile beraber, binanın efsunklüğü kesinlikle her vakit etken ve güzel duyu sonuçlar alabilmek mümkün olmaktadır. Böylece eskiyen binalar uzun ömürlü bir yeni görünüme kavuşmakta, imalı yeni sona eren binalar ise sakinlerini ağırlamaya hazır hale gelmektedir.

Kapı boyama

Renk olarak beğenilmeyen, eskimiş yahut canlılığını kaybetmiş kapılara yönelik de kapı boyama hizmeti sağlanmaktadır. Kapının malzemesine bakılırsa vernik, yağlı veya su bazlı yüksek kaliteye haiz boyalar ile boyama işlemi, yerinde, sökmeden yapılmaktadır. Kapıları boyama işlemi için müsait hale getirmek için önce sunulan zımparalama, macunlama ve astarlama işlemleri ondan sonra istenen renkte boyama işlemine başlanmaktadır. 1 günde boya hizmeti ile beraber kapı rakamınız mutlaka çok kısa sürelerde tamamlanacak olan kapı boya hizmeti, bu sayede ev veya işyerlerin yeni bir görünüme ulaşmasına da yardımcı olmaktadır.

Alçıpan – kartonpiyer

Ömür alanlarının daha güzel hale gelmesi alçıpan kartonpiyer uygulamaları ile mümkün oluyor. çeşitli odalarda kullanılmaya müsait olan alçıpan ve kartonpiyer kaplamalar da özenli bir halde sunuluyor. Tuvalet yahut banyo benzer biçimde alanlara yönelik sağlanan koruyucu kaplamalardan oturma odası benzer biçimde alanlara yönelik estetik gayelar için sağlanan tüm hizmetler tam istek edilmiş olduğu benzer biçimde güzel duyu manzara ile neticelanİyorlar.

Özellikle iş bölgeleri için çok lüzumlu olabilen alçıpan uygulamaları da yeni bir duvar veya tavan sistemine haiz olmak isteyenlere etkili çözümler sağlıyor. Alçıpan ile meydana getirilen duvar boyama işlemleri sonrasında binanın ana yapısına ait bir görünüm kazanarak, yapı ile bütünleşmektedir. Ancak duvar yahut ışıklandırma sistemi için tavan yapımında değil, çeşitli işyeri veya büro benzer biçimde alanlara yönelik markalarını öne çıkarak çeşitli estetik kaidelerin yapılmasını da sağlayan alçıpan hizmetleri yeniden  boyacı ustası ile çok pratik, uygun fiyatlar ve yüksek nitelik malzemeler ile tamamlanıyor.

Our Score
Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 9 Average: 5]
Boya seçmek için bazı ipuçları

Boya seçmek için bazı ipuçları
5 (11)

Bir evin içini tanımlamak için birçok bileşen bir araya gelir. Bazı ev sahipleri, ultra modern veya çiftlik evi gibi belirli tarzlara kısmi olabilirken, diğerleri, mutlaka bir tarz veya başka bir şekilde kategorize edilemeyen daha geleneksel bir görünümü tercih edebilir.

Pek çok ev sahibi, evlerinin belirli bir stili somutlaştırması için çok fazla zaman harcasa ve çok fazla enerji harcayabilse de, belirli bir görünüme bağlı kalmaya istekli olmayanlar, kendilerine ait şık bir ifade oluşturmak için tek bir bileşene güvenebilirler: boya.

Renk, her ev sahibinin tasarım cephaneliğinin bir parçası olabilir. Çarpıcı bir vurgu duvarı oluşturmak için koyu renkler kullanılabilirken, açık konseptli evler genellikle odaları tanımlamak için renk kullanır.

Evlerinin iç mekanlarını canlandırmak isteyen ev sahipleri bunu boya ile yapabilir ve bu yaklaşım, ev sahiplerinin tamamen yeni bir tasarım stili benimsemesini gerektirmez.

Yeni başlayanlar için boya basit görünse de, geçmişte ev içlerini boyamış olan ev sahipleri, boya toplama sürecinin ne kadar karmaşık olabileceğinin farkındadır. Boya perakendecilerinin, aralarından seçim yapabilecekleri sonsuz bir boya renkleri paleti vardır ve uzun süre önce ev sahipleri seçeneklerini daraltmaya çalışırken kafaları dönmeye başlayabilir.

Boya seçmek için bazı ipuçları

Aşağıdaki ipuçları, ev sahiplerinin evlerinin iç mekanları için mükemmel boyayı seçmelerine yardımcı olabilir.:

• Mevcut mobilyalarınızın stoklarını ve fotoğraflarını çekin. Birçok iç mimar, müşterilerine renk şemaları önerirken basit bir tekniğe güvenir. Desenli dekoratif bir yastık veya mobilya parçasındaki baskın renk gibi mevcut mobilyalardan göze çarpan bir renk seçin ve ardından duvarları boyamak için aynı tonu arayın. Boyahaneyi ziyaret ederken öğenin bir fotoğrafı kullanışlı olabilir.

• Yukarı çıktıkça renkleri açın. Ev yenileme ve tasarım uzmanları, zemin için daha koyu renk değerleri, duvarlar için orta renk değerleri ve tavan için açık renkler seçmenizi tavsiye ediyor. Bu yaklaşım, zeminin ağaçlardan daha koyu olduğu ve ağaçların mavi gökyüzünden daha koyu olduğu büyük dış mekan görünümünü taklit eder.

• İstediğiniz havayı yaratmak için boyayı kullanın. Ev yenileme uzmanları, renklerin duygusal bir tepki uyandırdığını belirtiyor. Mavi ve yeşil gibi soğuk renkler rahatlatıcı bir hava verir ve bu da onları yatak odaları ve banyolar için ideal kılar. Kırmızı, herhangi bir odadaki enerjiyi artırabilen yoğun bir renktir ve bu da onu yemek masalarında tartışma başlatmak isteyen ev sahipleri için bir seçenek haline getirebilir.

• Masadaki yerini kişisel tercihe bırakın. Her ne kadar iç mimarlar bir ev için boya renkleri seçme konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahip olsalar ve araştırmacılar belirli bir odada istenen bir ambiyans yaratmak için belirli renklerin nasıl kullanılabileceğini belirlemiş olsalar da, sonuçta evde yaşayacak olanlar ev sahipleridir. Bu nedenle, ev sahiplerinin evlerinin iç mekanları için sevdikleri renkleri seçmeleri önemlidir.

Boya, bir odayı dönüştürmenin ucuz bir yoludur. Ev sahipleri, iç duvarlarında hangi renkleri istediklerine karar vermeye çalışırken, renk stratejilerine ve kişisel tercihlerine güvenebilirler.

Our Score
Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 11 Average: 5]

İç ve Dış Cephe Boyama Hataları
5 (11)

Boyama işi komik görünebilir başarısız geçmişe bakıldığında, hala size yinelemek için zaman ve para maliyeti getirir. Bu makalede, başkalarının hatalarından ders alabilmeniz için en yaygın boyama hatalarını ele alacağız.

1. Yağmurlu Günlerde İç Mekanınızı Boyamak

Bir iç cephe boya işi yaparken bile hava durumunu dikkate almak önemlidir. Yağmurlu havalarda iç duvarlarınızı boyamak iyi bir proje gibi görünse de, havalandırma amacıyla pencerelerinizi açmanız gerekecek ve yağmurlu bir günde pencereler açık olduğunda, alanınız çok daha nemli olacaktır. Ne yazık ki, ekstra nem, boyanın kuruma sürecini yavaşlatarak, görünümünü bozan kabarcıklara veya kabarcıklara neden olabilir. 

Bu nedenle, iç mekanda bile boya yaparken, güneşli bir günde minimum rüzgarla yapın. Boyanız kururken nemi düşük tutmak için havayı dolaştırmak için bir nem giderici veya birkaç fan kullanın.

2. Sıcak Havalarda Dış Cephenizi Boyamak

En uygun havayı seçmek, dışarıda boyama yaparken daha da önemlidir. Dış cephe boyasının bozulmasını önlemek için, ne pahasına olursa olsun aşırı hava koşullarından kaçınmak istersiniz. Doğrudan güneş ışığı altında veya yüksek ısıda, boya alttaki yüzeyden kalkma eğilimi göstererek kabarcıklara veya kabarcıklara neden olur. 38 derece’nin altındaki sıcaklıklarda bir gün seçin.

Ayrıca, doğrudan güneş ışığında bir yüzeyin sıcaklığı genellikle çok daha yüksek olduğundan, gölgeyi takip edin. 

Koyu bir renkle boya yapıyorsanız, daha koyu tonlar ısıyı yansıtmak yerine emdiği için ekstra dikkatli olmak isteyeceksiniz. Boyanın yansıtıcılığını görmek için boya çipinin arkasındaki ışık yansıtma değerine (LRV) bakın.

3. Astarı Atlamak

Dış cephe boya işleri, sert doğal unsurlara dayanmak için ek kalıcı güce ihtiyaç duyar, bu nedenle iyi bir astar kullanmak özellikle önemlidir. Kendin Yapçılar bazen zaman kazanmak için bu adımı atlarlar, doğrudan yüzeyde boyarlar. Bununla birlikte, bunu ahşap üzerinde yapmak soyulma ve çatlama ile sonuçlanabilir ve bunu sıva üzerinde yapmak kabarcıklara ve kabarcıklara neden olabilir.

Daha koyu bazın yeni tonu etkilememesini sağlamak için lekeleri kapatırken veya koyu renkten açık renge geçerken bir astar da önemlidir. Dış cephe boya işiniz için doğru astarı seçerken göz önünde bulundurulması gereken birkaç değişken vardır, bu nedenle yerel donanım mağazanızdaki uzmanlara danışın.

4. Yeterince Boya Almamak

Birçok insanın başarısız olduğu bir başka yaygın boya hatası, satın alınacak boya miktarını hafife almaktır. Yanlış ölçümler,  tüm yüzeylerini kaplamak için ihtiyaç duyduğu miktarı yanlış hesaplamasına neden olabilir. Bilmeden önce, yarım boyalı bir şifoniyer kalabilir.

Boyanın bitmesi, hırdavatçıya acil bir koşu yapılmasını gerektirir – ve sonuçta iki uyumsuz renkle karşılaşabilirsiniz. Bu durumdan kaçınmak için, boyayacağınız alanı dikkatlice ölçün ve size en yakın hırdavatçıdaki profesyonellerle hesaplamalarınızı kontrol edin. Ne hesaplarsanız yapın, rötuşlar için biraz fazladan satın alın.

5. En İyi Araçları Satın Almamak

Birçok boyacı sonunda bütçe ruloları ve fırçalar satın alır, ancak kaliteli bir boya işi yapmak için kaliteli boyalardan daha fazlasına ihtiyacınız olacak – kaliteli araçlara ihtiyacınız olacak. Ucuz araçlar, yüksek kaliteli yüzeylerin izleme, çizgiler, tüylenme ve fırça izlerini göstermesine neden olur. Doğru silindirlere ve fırçalara biraz daha fazla para harcamak, boya işinizin mükemmel görünmesini sağlayacaktır. Ayrıca, bir sonraki projeniz için ihtiyacınız olan her şeye sahip olacaksınız.

Ek olarak, boyadığınız yüzeye bağlı olarak uygun silindir kapağını seçmek isteyeceksiniz. Yüzey pürüzsüzse, kısa tüylü veya köpüklü bir örtü en uygunudur ve daha pürüzlü yüzeyler için orta tüylü bir rulo almak isteyeceksiniz. Uzun bir şekerleme silindiri, dokulu yüzeyler için en iyisidir.

Boyama bandında da eksik olmayın. Aslında, boyama projeniz için düşük kaliteli maskeleme bandı alırsanız, projeniz boyunca yapışmama ihtimali yüksektir – veya çıkarırken yüzeyde kalıntı bırakır. Boyacı’nın  bant  dışında, bu sorunların her ikisi önleyebilirsiniz. Bant toptan satışımızı satın aldığınızda, hem profesyonellerin her boyuttaki projelerde yaşadığı hayal kırıklıklarını atlayacaksınız.

6. Düz Çizgi Çekmemek

Belki de yeni başlayanlardan profesyonel bir boyacıya söylemenin en kolay yolu, çizgileri ne kadar düz boyadıklarıdır. Yeni başlayanlar genellikle süpürgeliklere veya tavanlara düz çizgiler çizerken sorun yaşarken, deneyimli boyacı ustaları her seferinde mükemmel düz çizgiler oluşturabilir.

Açılı bir fırça kullanmak da dahil olmak üzere daha düz çizgiler elde etmek için birçok ipucu vardır  , ancak en etkili araç, hemen hemen her yüzeyde düz çizgiler oluşturmak için kullanabileceğiniz boyacı bandıdır.

7. Tavana Çarpmak

Tavana yanlışlıkla çarpmak bazen zaman alan bir rötuş gerektirebilir. Ancak, duvarın tavanla birleştiği alanlara yatay olarak bant koyarak projeye başlarsanız bu durumdan tamamen kaçınabilirsiniz. Bu bant tamponu, yalnızca ruloyu duvarın üstüne doğru yuvarladığınızda bandı boyamanızı sağlayacaktır.

8. Zemine Çarpma

Yeni duvarlar boyuyorsanız ve süpürgelik kurulmamışsa, süpürgeliğin gideceği alt kısımda boyasız bir şerit bırakın. Zemine çok yakın boyarsanız, silindir kapağı duvara aktarılacak olan tiftik, kir ve saçı toplamaya başlayabilir. 

9. Yere Damlama

Zemininizi boya izlerinden ve dökülmelerden korumak için bir damla bez ve biraz da ressam bandına ihtiyacınız var. Bezi zemine bırakın ve bir ressamın bandıyla sabitleyin. Boya kuruduktan sonra bezi kolayca alabilirsiniz.

10. Doğru Parlaklığı Kullanmamak

Doğru parlaklığı kullanmıyorsanız, uygulama tekniğiniz kusursuz olsa bile projeniz hayal ettiğiniz gibi sonuçlanmayacaktır. İşiniz için doğru parlaklığı seçmek için aşağıdakileri aklınızda bulundurun:

 • Kusurlu yüzeylerde çok parlak boyalar kullanmayın:  Parlaklığı kusurlara daha fazla dikkat çekecektir. Parlak veya yarı parlak bir parlaklık kullanmak istiyorsanız, yüzeyin düzgün bir şekilde hazırlandığından ve mümkün olduğunca pürüzsüz olduğundan emin olmalısınız.
 • Birden fazla parlaklığı karıştırmayın:  Aynı renkte farklı parlaklıklar kullanıyorsanız, her iki kutunuzu da etiketleyin. İkisini karıştırmak kolay bir iştir ve boya kuruyana kadar bir hata yaptığınızı anlamayacaksınız.
11. Duvarlarınızı Temizlememek

Bir boya işini bitirilmesi, yalnızca duvarlarına yapışmış dalgalı alanlar veya toz parçacıkları olduğunu fark etmesi çok yaygındır.

Boyamaya başlamadan önce duvarlarınızı temizleyerek bu durumdan kolayca kurtulabilirsiniz. Duvarlarınızın üzerinden bir vakum geçirerek başlayın. Ardından duvarlarınızı bir bez ve sirkeli su ile yıkayın. Çözelti bir kova ılık su ve iki bardak sirke içermelidir. Süpürgelikleri ve köşeleri de yıkamayı unutmayın.

12. Yanlış Boya Fırçasını Kullanma

Kullandığınız boya fırçası, uyguladığınız boya türüne bağlıdır. Lateks boya kullanıyorsanız, sentetik kıllara sahip bir fırça alın. Alternatif olarak, yağ bazlı boya kullanırken en iyi seçeneğiniz doğal kıllı bir fırça olacaktır. Bu şekilde mükemmel bir bitiş elde edeceksiniz.

13. Boyacı’nın Boya Bandını Çok Uzun Süre Açık Bırakmak

İdeal olarak, boyamayı bitirdikten yaklaşık bir saat sonra bandı çıkarmalısınız. Bununla birlikte, çok uzun süre bırakırsanız ve boya bantla birlikte çıkmaya başlarsa, bir çözüm var – geri soyarak bandın kenarı boyunca bir tıraş bıçağıyla hafifçe çizin. Başka bir seçenek, yapıştırıcıyı gevşetecek bir fön makinesi ile ısıtmaktır. Ardından parmaklarınızla duvardan uzaklaştırın.

14. Boya Kutusunun Kapağını Kapalı Bırakmak

Boya kutunuzun kapağını çıkardığınızda hemen tekrar takmalısınız. Bunu yapmanın en belirgin nedeni, açık bir kapağın üzerine basılmasının kolay olmasıdır. Ayrıca boyanızın üzerine kapak koymak, boyayı temiz tutacak ve kurumasını önleyecektir. Ayrıca, birden fazla benzer renkle çalışıyorsanız, kapakları kutunuzun üzerinde tutmak renklerin karışma olasılığını azaltacaktır.

15. Evcil Hayvanlarınızı Kilitlemeyi Unutmak

Bir köpek ya da kedi, boya kutularını devirerek, duvarlara sürterek ve hatta boya fırçasını ağızlarıyla kaparak bir resim projesini alt üst edebilir. Evcil hayvanlarınız varsa, projeniz boyunca onları kilit altında tutun. Sonuç olarak, projenizi korurken onları güvende tutabilirsiniz.

Eğer bunları yapamayacaksınız boyayı kendiniz yapmaya asla kalkışmayın. Boyacı ustalarımız profesyoneldir ve hızlı kaliteli hizmet verir. Detaylı bilgi için 0216 449 94 01‘i hemen arayın.

Our Score
Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 11 Average: 5]

EYLÜL 2021 BOYA RENGİ – AMBER
5 (11)

Eylül bir değişim ve geçiş zamanıdır. Birçok yerde, resmi olarak yazın sonunu işaret eden okul yılının başlangıcıdır. Ayın başında çoğumuz yazın her son damlasını sıkmaya ve sıcak günlerin tadını çıkarmaya çalışıyoruz. Havada o tanıdık soğuk ısırığı hissetmeye başlamamızın uzun sürmeyeceğini biliyoruz!

Eylül’ün Ayın Rengi – Kehribar seçimimize ilham veren işte bu geçiş teması! Bu parlak turuncu ton, yaz ve sonbaharın mükemmel birleşimi gibi görünüyor, hepsi bir arada! Hala daha parlak bir renk ve turuncu kesinlikle o eğlenceli yaz havasına sahip. Aynı zamanda, Amber, en sevdiğimiz sonbahar fenomeni olan yaprakların değişmesiyle konuşan zengin, topraksı alt tonlarla biraz derinliğe sahiptir!

Değerli bir taş olan Amber, özellikle çocuklar için koruyucu nitelikleri ile bilinir. Genellikle çocuklar için bir bilezik veya halhal olarak giyilir ve diş çıkarma ağrısına yardımcı olduğu söylenir. Yetişkinler için iyileştirici özelliklere sahip olduğu söylenir ve genellikle bir hastalıktan veya yaralanmadan kurtulurken giyilir. Duygusal bir bakış açısıyla, onu takanlara veya bir sürtme taşı olarak kullananlara sevgi ve iyi şanslar getirdiği söylenir.

Bir renk olarak Amber, bir alana çok sayıda canlı enerji getirmesiyle bilinir. Bu, insanların bir araya geldiği herhangi bir odada mükemmel bir seçim olmasını sağlar – resmi bir oturma odası veya yemek odası, Amber ile deney yapmak için harika adaylardır! Amber ile çeşitli tonlar vardır, bu nedenle kullandığınız alana bağlı olarak bazı seçenekleriniz vardır. Yüksek enerjili bir vibe için, o parlaklık patlamasını eklemek için daha gerçek bir turuncu olan bir ton seçin. Biraz daha rahat bir şey için, daha ağır kahverengi bir tabana sahip daha sessiz bir ton arayın. Bu, tüm duvar rengi (veya hatta evinizin dış cephesi!) için harika bir seçenektir, çünkü çok fazla ezici hissetmeden hala biraz renkli enerji getirir.

Mükemmel Amber paletinizi oluşturmak için, onu diğer toprak tonları ve nötrlerle vurgulamaya çalışın. Yumuşak kahverengi, bej, berrak beyaz ve zeytin yeşili düşünün. Amber’i kendi evinizde denemeye hazır mısınız?

Evinizin herhangi bir parçası için mükemmel boya rengi olduğunu düşünüyorum. Ücretsiz tahmininizi planlamak için 0216 449 94 01’İ HEMEN ARAYIN.

Our Score
Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 11 Average: 5]
Nasıl düzgün yapılacağını bildiğinizde boya yapmak gerçekten eğlenceli olabilir. Boyama projenizin mükemmel bir şekilde sonuçlanması için

BOYA HAZIRLIĞINI ATLADIĞINIZDA NE OLUR?
5 (11)

Kendin yap iç cephe boyacısı veya dış cephe boyacısı için, bir kutuyu açıp yuvarlanmaya başlamanın cazibesi yoğun olabilir. Anladık. Önünüzdeki boyasız devasa duvar renk için haykırıyor!

Projeye olan hevesiniz henüz tazeyken bırakmak, gitmek istiyorsunuz. Ve bu duvar pürüzsüz görünüyor ve temelde temiz, peki yanlış giden ne olabilir? Açıkçası, birçok şey yanlış gidebilir.

İstanbul’daki ve başka yerlerdeki profesyonel boyama şirketleri tarafından istihdam edilen ekiplerin , sonunda boyayacakları yüzeyleri temizlemek, düzeltmek, onarmak ve diğer türlü hazırlamak için çok fazla zaman harcamasının bir nedeni var.

Nasıl düzgün yapılacağını bildiğinizde boya yapmak gerçekten eğlenceli olabilir. Boyama projenizin mükemmel bir şekilde sonuçlanması için

Nasıl düzgün yapılacağını bildiğinizde boya yapmak gerçekten eğlenceli olabilir. Boyama projenizin mükemmel bir şekilde sonuçlanması için

Hazırlığı atlamak, kısa vadede zaman kazandırır, elbette, ancak kaliteli bir boya işi – sadece uzun sürmeyecek, aynı zamanda yıllarca harika görünecek – uygun hazırlıkla başlamalıdır. İşte nedeni:

Boyanın Yapışması Gereken Bir Şey

Kirli, parlak, ufalanan ve pul pul dökülen bir yüzeyin üzerini boyayabilirsiniz, ancak el işlerinizin zamanla kalıcı olmasını beklemeyin. Yeni boyanın yapışması için, iç veya dış yüzeyinizin temiz ve boyanızın duvarlara, döşemelere ve tavanlara yapışmasını engelleyebilecek tozdan arındırılmış olması gerekir.

Mevcut boyanın durumuna veya boyadığınız yüzeyin türüne (yani boyalı alçıpan, çıplak alçıpan, ahşap veya metal) bağlı olarak birkaç kat astar uygulamanız gerekebilir. Ve mevcut boya ufalanıyor, soyuluyor veya dökülüyorsa kazıma mutlak bir zorunluluktur çünkü hasarlı boyayı çıkarmazsanız, yeni boya işinizin aynı derecede kaba görünmesi çok uzun sürmez.

Kir, Yeni Boyada Bir Numara Yapabilir

Temiz duvarlar boyayı her zaman kirli olanlardan daha iyi çeker, ancak boyamadan önce yüzeylere sağlam bir temizlik vermek, özellikle dış cephe boyası söz konusu olduğunda önemlidir. Dış duvarlarınız kirli görünmese bile, bir elektrikli yıkayıcı yardımıyla çıkanlara şaşıracaksınız. Ancak, elektrikli yıkamanın elle kazımanın yerini tutmayacağını unutmayın – birincisini, ikincisini yapmadan yapın ve sonuçta, çok temiz dökülen boyayla karşılaşırsınız ve muhtemelen aşınma için başlamadan öncekinden daha kötüdür.

Onarımlar Kozmetikten Daha Fazlasıdır

Boyamak istediğiniz yüzeydeki delikleri ve çatlakları doldurmak yüzeysel görünebilir, ancak duvar ve tavanlardaki daha büyük kusurlar boyanın yapışmasını engelleyebilir, bu nedenle pürüzsüz, boyamaya hazır bir yüzey oluşturmak için epoksi ahşap dolgu kullanın. Küçük onarımlar yaparken, çürüyen, parçalanan veya ufalanan ahşap ve paslı metal olup olmadığına dikkat edin, çünkü dayanıklı, harika görünen sonuçlar elde etmek istiyorsanız, fırçayı duvara koymadan önce bu sorunların kesinlikle ele alınması gerekir.

Kaliteli Astar Birden Fazla İş Yapar

Astarın ana rolü, yukarıda belirtildiği gibi, yeni boyaya yapışacak bir şey vermektir. Ama tüm yaptığı bu değil! Bazı astarlar, özellikle çıplak ahşaptaki budakların daha açık renk boyalarda renksiz lekelere neden olabileceği veya diğer kusurların nihai kararmaya veya renk bozulmasına neden olabileceği durumlarda, bir yüzeyi gerçekten yalıtmak için tasarlanmıştır.  Alçı ve çıplak, ham ahşap, onları korumak ve boyanızı korumak için mutlaka astarlanmalıdır. Ayrıca, bir iç veya dış duvarın renginde çarpıcı bir değişiklik yaptığınızda da astar gereklidir. Özellikle renkli astarlar, taze kırmızı ve derin maviler gibi cesur, doygun renklere geçişi kolaylaştırır.

Hazırlık Çalışması Yatırımınızı Korur

İç ve dış yüzeyleri boyarken harika sonuçlar elde etmek için gereken tüm yüzey hazırlığının yanı sıra, çalışma alanınızı temiz tutmak için atmanız gereken adımlar vardır. Döşemeden boyayı çıkarmak çok zordur, bu nedenle herhangi bir iç boyama projesinin birinci adımı, odadan mümkün olduğunca fazla mobilya çıkarmak olmalıdır. Yeri değiştirilemeyen her şeyi örtmek için yeni damla bezleri kullanın. Dışarıda, çalıları ve diğer çevre düzenlemelerini, dış mekan kullanımı için tasarlanmış damlalıklarla kaplayabilir ve hareket ettirilemeyen bitkileri çiğnemekten kaçınmayı kolaylaştıran yollar oluşturabilirsiniz.

A sınıfı bir İstanbul boyama şirketini aramak yerine bir sonraki boya işinizi kendiniz yapmaya adadıysanız, tembel olmayın. Evinizi yeniden şekillendirmeyi düşündüğünüzde ne kadar heyecanlansanız da, işi aceleye getirmek, yıl bitmeden yeniden boyayacağınız anlamına gelecektir. Bu çok daha az heyecan verici.

İstanbul’da ve tüm ilçelerinde bu iş için doğru ürünleri biliyoruz. Her dış cephe boyama projesi farklıdır ve diğer dış cephe boya şirketlerinden farklı olarak, evinizi veya binanızı her zaman benzersiz olarak ele alacağız.

0216 449 94 01 numaralı telefondan ücretsiz teklif ve keşif için bizi arayın.

Our Score
Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 11 Average: 5]
Duvar Kağıdı mı, Boya mı Daha İyi? - Duvar Kağıdı Çeşitleri ve Modelleri

Duvar Kağıdı mı, Boya mı Daha İyi?
5 (11)

Eviniz İçin Doğru Duvar Kağıdı Seçimini Yapmak

Sadece evinize hayat vermekle kalmayacak, aynı zamanda onu bir sonraki seviyeye taşıyacak, oyunun kurallarını değiştiren tek öğeyi mi arıyorsunuz? O zaman neyi seçmen gerektiğini biliyorsun! Bu ev duvar kağıdı. Duvar kağıtları, evinizi tercihlerinize göre şekillendirmeyi çok kolaylaştırır. Ayrıca kullanışlıdırlar ve diğer tablolara göre çok daha hesaplıdırlar. Ancak hala duvar kağıdı mı yoksa boya mı seçeceğine karar veremeyen birçok insan var. İşte duvar kağıdının boyaya göre tüm avantaj ve dezavantajlarının bir listesi, kontrol edebilirsiniz.

Duvar Kağıdının boyaya göre avantajları

Yüksek dayanıklılık

Duvar kağıdı iyi bir fikir mi? Bu herkesin karşılaştığı sorulardan biri olabilir! Yıllar geçtikçe düşen boyanın aksine, duvar kağıdının soyulması konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Duvar kağıdı çok daha uzun süre açık kalır ve boyanın aksine kolayca temizlemenizi sağlar.

Duvar kağıdının düzgün bir şekilde uygulandığında 10 ila 15 yıl arasında herhangi bir zarar görmeden kalabildiği görülmektedir. Ayrıca evinizin doğada daha sanatsal görünmesini sağlar . Öte yandan, yontulmuş bir duvarın bir daha boyanamayacağı görülüyor. Bunun yerine, tüm duvarın yeniden boyanması gerekecek. Bu sadece çok zaman almaz, aynı zamanda çok para gerektirir ve insan işi dahildir. Duvar kağıdı kısa sürede ve fazla uğraş gerektirmeden kolayca uygulanabilir.

Duvar temizliği

Yol kenarına yakın bir yerde yaşıyorsanız ve evinizin dışında yoğun trafik varsa, o zaman duvarları temiz tutmanın ne kadar zor olduğunu biliyor olabilirsiniz. Ancak yıkanabilir duvar kağıdı ile sünger veya nemli bir bezle kolayca temizleyebilirsiniz. Ve hiçbir zaman, yeni kadar iyi olacak. Öte yandan, boyalı duvarlarınızı nemli bir bezle temizlerseniz, sonunda duvarların yontulmasına yol açan bazı çatlaklar oluşabilir.

Ayrıca fırça ve deterjan kullanmanıza izin verecek, silinebilir bir duvar kağıdı tercih edebilirsiniz. Bunlar yıkanabilir duvar kağıtlarından çok daha dayanıklıdır ve mutfak alanında olduğu gibi çok zorlu koşullara dayanacaktır.

 

Hiçbir kusurun çıkmamasını sağlar

Duvar boyamak, belirli bir süre sonra duvarın ufalanması ve renginin eskimesi anlamına gelir. Bunun olmasını istemiyorsanız, duvar kağıdı eviniz için alabileceğiniz en iyi seçenek gibi görünüyor. Uzun süre herhangi bir çatlak, aşınma ve yıpranma olmayacak, duvarlarınız kusursuz kalsın! Bu, duvar kağıdı mı yoksa boya mı seçeceğiniz konusunda kafanız karıştıysa, cevabın ne olacağını biliyorsunuz demektir!

Kolay uygulama ve çıkarma

Duvar kağıdı yapmak veya boyamak daha mı kolay? Tek bir oda için boyama genellikle üç ila beş gün sürer, öte yandan, bir uzman kiralayarak duvar kağıdını saatlerce bile uygulayabilirsiniz! Ve uygulamadan sonra, tasarımı gerçekten beğenmezseniz, fazla uğraşmadan istediğiniz zaman başka bir tasarımla değiştirebilirsiniz. Bu, yalnızca uygulamanın değil, aynı zamanda kaldırılmasının da oldukça basit olduğu anlamına gelir. Yapmanız gereken tek şey bir taraftan dışarı çekmek ve duvar kağıdının tamamı duvara yapışmış herhangi bir parça bırakmadan tek parça olarak çıkacaktır.

Yerinizi canlandırın

İyi bir ev duvar kağıdı seçimi, yerinizi canlandırabilir ve basit bir resmin yapabileceğinden çok daha iyi hale getirebilir. Aşağıda gösterilen gibi sert dokuların duvara boyanmasının zor olabileceği tabloların aksine, duvar kağıtları bunu çok daha kolaylaştırıyor!

Hatta canlı görünmesi için ev mobilyalarınızla çeşitli tasarımları deneyebilir ve eşleştirebilirsiniz! Evinizi tarzınıza, beğeninize ve kişiliğinize göre kişiselleştirmenize yardımcı olurlar.

Duvar kağıdı türleri

Artık eviniz için duvar kağıdı almanın avantajlarının ne olduğunu bildiğinize göre, evinize dahil edebileceğiniz çeşitli duvar kağıdı türlerine bir göz atalım!

Yapışkan olmayan duvar kağıdı

Bu duvar kağıdı, herhangi bir yapıştırıcı desteği olmadan gelir ve görülen en geleneksel türlerden biridir. Bunların ayrı ayrı yapıştırıcı yardımıyla uygulanması ve ardından duvara yapıştırılması gerekir. Bu ucuz duvar kağıdı ruloları sadece evinizi örtmekle kalmayacak, aynı zamanda son derece güzel görünmesini de sağlayacaktır.

Kendinden yapışkanlı duvar kağıdı

Bu duvar kağıtları, önceden uygulanmış yapıştırıcı ve destek kağıdı ile birlikte gelir. Yapmanız gereken tek şey, hazır olduğunuzda arka kağıdı çıkarmak ve duvara yapıştırmak.

Kağıt duvar kağıdı

Kağıt duvar kağıdına genellikle astar kağıdı da denir. Tasarımlar kağıt üzerinde en iyi şekilde öne çıkma eğilimi gösterdiğinden, bunlar kullanılan ilk duvar kağıdı türüdür. Bunların uygulanması ve çıkarılması kolaydır.

Kumaş Duvar Kağıdı

En lüks duvar kağıdı türlerinden biri olan bu, uygulamak ve kaldırmak için çok fazla güce ihtiyaç duyar. Ayrıca onu tutmak için yüksek miktarda yapıştırıcıya ihtiyaç duyar. Ancak, bir kez uygulandığında, normalde düz olan odanıza tam bir yükseltme sağlayacaktır.

Boya dostu duvar kağıdı

Artık duvar kağıdı veya boya arasında seçim yapmanıza gerek yok! Bu duvar kağıdını istediğiniz gibi özgürce boyayabilirsiniz. Bu, duvar kağıdını uygularken herhangi bir hasar olsa bile boya yardımı ile kolayca kapatabileceğiniz anlamına gelir. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda boya duvar kağıdı tasarımıyla, evinizi dekore etmek için hiçbir zaman fikirleriniz tükenmeyecek.

Neme dayanıklı duvar kağıdı

Su sızıntısı evinizdeki duvarlara büyük zarar verebilir! Eh, neme dayanıklı duvar kağıdını seçerseniz olmaz. Evinizdeki mutfak ve banyo gibi nemli alanların suya dayanıklı kalmasını sağlar. Mutfak duvar kağıdı uygulaması, temizliği çok daha kolay hale getirir, dolayısıyla avantajlar listesine eklenir!

Doğru duvar kağıdını seçme

Duvar kağıdı çeşitli seçeneklerle gelir ve genellikle eviniz için doğru olanı seçmek çok zor olur. İşte eviniz için doğru olanı seçerken kullanabileceğiniz bazı ipuçları.

Duygularını ifade et

Doğru duvar kağıdını seçerken geri tutmayın. Beğendiğiniz tasarımı ifade etmekten çekinmeyin. Karmaşık bir geometrik tasarım veya sadece temel çiçek sanatı olabilir. Tek yapmanız gereken kişiliğinize göre birini seçmek.

Kendinizi yalnızca sade veya önceden tasarlanmış olanlarla sınırlamamaya çalışın. Hatta boyama söz konusu olduğunda bir seçenek olmayabilecek kendi duvar kağıdınızı bile kişiselleştirebilirsiniz.

Bir fikir

Başkalarının oda hakkında nasıl düşünmesini istediğinizi kontrol etmek isteyebilirsiniz. Odanız üzerinden canlandırmak istediğiniz fikre bağlı olarak oda duvar kağıdınızı kişiselleştirebilirsiniz.

Lüks görünmesi için öne çıkacak ve zengin bir hava katacak kadife bir duvar kağıdı tercih edebilirsiniz . Ancak, bir sanat odası için duvar kağıdı arıyorsanız, çevrimiçi olarak bazı soyut tasarım duvar kağıtlarına göz atabilirsiniz.

Fikir sahibi olmak, çeşitli renk tonlarıyla oynamanıza ve odanızın genel görünümünü değiştirmenize olanak tanır.

Öne çıkmak istediğiniz duvarı seçin

Duvar kağıdını veya boyayı hangi duvara uygulamak istediğinizden emin değilseniz, odanızda öne çıkmasını istediğiniz duvarı seçerek başlayabilirsiniz. Bu sayede insanlar odaya girer girmez insanlar tarafından görülebilecektir. Kolayca görülebilen bir duvar, misafirlerinizin göz alıcı bir duvar aramak zorunda kalmamasını sağlayan başka bir seçenek olacaktır. Güzel bir oda için duvar kağıdı uygulayabilir veya özellikli duvar boyayabilirsiniz!

Çözüm

Duvar kağıtları gerçekten de evinizi istediğiniz gibi kişiselleştirmenizi mümkün kılar. Ev duvar kağıtları hakkında bilmeniz gereken tek şey bu. Bu nedenle, bir dahaki sefere duvar kağıdı mı yoksa boya mı seçeceğiniz sorusuyla karşılaştığınızda, şimdi ne seçmek istediğiniz açık olabilir! Kurumsal duvar kağıdı ustası için 0216 449 94 01‘i hemen arayın ücretsiz keşif yapalım.

Our Score
Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 11 Average: 5]
Süpürgelik Boyamanın En Hızlı Yolu Nedir ? Süpürgelik boya ustası, Süpürgelik Boya Renkleri Neler? Tahta Süpürgelik Boyama Hizmeti.

Süpürgelikler Nasıl Boyanır?
5 (9)

Süpürgeliklerin nasıl boyanacağını öğrenmek basittir ancak asıl uygulama çok zaman alıcı ve sıkıcı bir iş olabilir. Sadece bitmiş ürünle hayal kırıklığına uğramak için değerli zamanınızı harcayabilirsiniz. 

Süpürgeliklerin nasıl boyanacağını öğrenmenize ve bunları yapmak için bir profesyonele para vermiş gibi görünmenize yardımcı olacak bazı denenmiş ve gerçek ipuçları. 

 

Süpürgelik Boyamanın En Hızlı Yolu Nedir ? Süpürgelik boya ustası, Süpürgelik Boya Renkleri Neler? Tahta Süpürgelik Boyama Hizmeti.

Önerilen Malzemeler 

 

 • Aşındırıcı El Pedleri-Verniği çok fazla ovalama eğiliminde olabilecek zımpara kağıdı yerine bunları kullanın. 
 • Boya tipik olarak beyaz, yarı parlak veya çok parlak 
 • Boya Kalkanı-Bir boya kalkanı, uzun kenarlarından biri boyunca tutacakları olan metal veya plastik bir dikdörtgendir. Süpürgelikleri halı üzerine boyuyorsanız bu bir cankurtaran olabilir.
 • Boya Fırçası-En iyi sonuçlar için 3 ”açılı trim fırçası kullanın 
 • Boyacı bandı parke zeminlerle, plastik pencere ekleri üzerinde veya duşun etrafında çalışırken süper etkilidir. Bu, etrafta olması bir zorunluluktur ve her resim projesinin tamamlanmasını kolaylaştıracaktır.
 • Damlasın diye Bezler
 • Nemli Paçavralar-Boya kalkanında kalan fazla boyayı silmek için her zaman yanınızda nemli bir bez bulundurmak isteyeceksiniz. Ayrıca, bu kaçınılmaz boya damlacıkları meydana geldiğinde paniklemenizi de önleyecektir.
 • Bir boya kabı kesinlikle gerekli değildir, ancak kullandıysanız, projenizin ne kadar hızlı gidebileceğini bilirsiniz. Kenarında, trim çalışması yaparken oyun değiştirici olan manyetik bir fırça tutucusu vardır .
 • Sirke Temizleme Solüsyonu – Yarım su bardağı sirke ve 1 galon ılık sudan oluşan bu solüsyon süpürgeliklerinizi silmek için mükemmel bir solüsyondur. Boyamadan önce süpürgeliklerin tozdan ve kirden temizlenmesini isteyeceksiniz.
Süpürgelik boyama adımları 
 1. Süpürgelikleri daha önce bahsedilen sirke temizleme solüsyonuyla veya başka bir solüsyonla süpürün ve silin. Üzerlerinde herhangi bir kir, kir veya tiftik olmasını istemezsiniz . Süpürgelikleri bir bez veya bezle tamamen kurulayın.
 1. Aşındırıcı bir el pedi kullanarak süpürgeliklerinize hafifçe parlatın. Aşırıya kaçmamaya dikkat etmeyi unutmayın. Lekeli ahşap süpürgelikleriniz varsa, çok fazla zımparalamak lekenin akmasına neden olur. Astara yapışacak bir şey verecek kadar onları pürüzlendirin. Süpürgeliklerinizi yeniden boyarsanız, küçük ezikleri, izleri veya soyulmuş boyaları parlatmanın zamanı geldi. 
 2. Zımparalama işleminden kalan toz parçacıklarını temizlemek için süpürgelikleri tekrar temiz bir bezle silin. 
 3. Süpürgelikleri bir parke zeminin üzerine boyayacaksanız, o zaman bu, ressamların bantlarını çeyrek tur boyunca uygulama zamanıdır. Boya sızıntısı olmaması için tüm kenarları dikkatlice kapattığınızdan emin olun. Boya kalkanınızı dışarı çekin çünkü işini yapma zamanı geldi. 
 4. Şimdi, bir elinizle boya kalkanınızda, diğer elinizle de boya fırçası üzerinde çalışacaksınız. Önce bir kat astar, ardından iki kat yarı parlak boya uygulayın. İki kat fazla kaplama gibi görünebilir, ancak ekstra katın onları ne kadar daha dayanıklı hale getirdiğini gördüğünüzde fazladan zaman harcadığınıza pişman olmayacaksınız. Odanın etrafını tamamen dolaşana kadar bir seferde yaklaşık üç fit ile mücadele etmek en iyisidir. 
Süpürgelik halı ile nasıl boyanır? 

Süpürgelikleri halı ile boyamak zor ama kesinlikle yapılabilir. İçine girmenin mükemmel olmayacağını bilmek önemlidir. Bazı halı lifleri üzerlerine boya bulaşacak veya ıslak süpürgeliklere yapışacaktır. İşte izlemeniz gereken bazı basit adımlar: 

 1. Boya kalkanınızı süpürgelik ile halı arasına yerleştirin. Ardından, halı liflerini çekecek ve size boya fırçanızı yerleştirmek için yeterli alan bırakacak şekilde açı verin. 
 2. 3” boya fırçanızla boyayın 
 3. Boya kalkanınızı süpürgeliklerden aşağı kaydırırken 1. adıma devam edin. Arkada boya izi bırakmamak için kalkanı her hareket ettirdiğinizde fazla boyayı sildiğinizden emin olun.
Süpürgelik boyama hakkında sık sorulan sorular: 

Önce süpürgelikleri mi yoksa duvarları mı boyarsınız? 

Profesyoneller, bir odayı boyarken genellikle belirli bir sıra izlerler. Önce döşemeyi, sonra tavanları, sonra duvarları boyayarak başlarlar. Döşemeyi bantlamak, duvarları bantlamaktan çok daha hızlı ve kolaydır. Ve kimse ikisini de bantlamak istemiyor! 

Süpürgeliklerde hangi boya kullanılır? 

Beyaz yarı parlak veya çok parlak boya, süpürgelikler için genellikle en iyi seçimdir. Bu parlaklıkların silinmesi çok daha kolaydır ve çizilmelere ve eziklere karşı daha fazla koruma sağlayabilen daha sert bir yüzeydir.

Süpürgelik ısıtıcılarını ve havalandırma deliklerini boyayabilir misiniz? 

Isıtıcılarınızı ve havalandırmalarınızı süpürgeliklerinizle aynı boyayla boyamak yerine, önce onları çıkarmayı deneyin. Döşemenize uyan kaliteli bir beyaz cihaz sprey boyası bulun ve bunları ayrı ayrı boyayın. Değiştirmeden önce tamamen kuruduklarından emin olun. 

Süpürgeliklerden boya nasıl çıkarılır 

Süpürgelikleri boyarken en iyi sonuçları elde etmek için yontulmuş, çatlamış veya kalın eski boya katmanlarını çıkarmak iyi bir fikirdir. 

Kurutulmuş boyayı nazikçe kazıyarak başlayın. Bir boya sıyırma aracı bu konuda size yardımcı olabilir. Ardından, kurumuş boyanın üzerine nemli bir bez kullanın. Bir ısı tabancası kullanarak kurumuş boyayı biraz ısı ile vurun. Kalan boya için bir çözücü uygulamayı deneyin. Süper ince taneli bir zımpara kağıdı ile zımparalayarak bitirin ve nemli bir bezle silerek temizleyin. 

Çözüm 

Tüm bu ipuçları ve basit adımlarla, süpürgeliklerinizi boyamak, hayal ettiğinizden çok daha az göz korkutucu bir iş olmalıdır. Süpürgelik boya ustasında, karşılaşabileceğiniz hemen hemen her boyama projesinde faydalı ipuçları sunabiliriz.

 Deneyimli personelimiz, her türlü soruyu yanıtlamanıza yardımcı olabilir ve yolun her adımında size rehberlik edebilir. İstanbul bölgesinde veya çevresinde iseniz, bugün bizi 0216 449 94 01’den arayın veya tüm boyama ihtiyaçlarınız için ücretsiz bir teklif planlayın . 

Daha fazlası dahil olmak üzere İstanbul’un tüm bölgesine hizmet veriyoruz ! Ayrıca tüm iç mekan boyama ihtiyaçlarınızda size yardımcı olabiliriz . 

Our Score
Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 9 Average: 5]
Bir kapıyı boyamak için basit nasıl yapılır adımlarımızı izleyin. Taze bir kat boyanın neler yapabileceğini seveceksiniz! Kapı boya ustası.

Bir İç Kapıyı Bir Profesyonel Gibi Boyamak için Bu Uzman Teknikleri Kullanın
5 (8)

Küçük bir değişiklik olsa da, yeni boyanmış bir iç kapı, evinizin tamamen farklı görünmesini sağlayabilir. Bir mekanın kişiliğini güçlendirmek için rengi atmış veya hasar görmüş bir kaplamayı yeni bir kat ile yenilemeyi veya kapıyı vurgu rengine boyamayı seçebilirsiniz .

Kapılar evinizin giriş ve çıkış noktaları olduğundan, onları en son boyamayı planlayın, böylece boyalar bozulmadan kalır ve tamamlandığında uygun şekilde kuruyabilir. Evinize baktığınızda, kapı yüzeylerinin biraz farklı olduğunu fark edebilirsiniz: bazıları tamamen düz, diğerleri panelli, diğerleri ise karmaşık kalıplara sahip.

Benzer şekilde, bu kapı stillerini boyama yaklaşımı da biraz farklıdır. ( Bir dış kapıyı boyamak ayrıca benzersiz değerlendirmeler gerektirir.) İster panelli ister düz olsun, bir iç kapının nasıl boyanacağına ilişkin bu uzman ipuçlarını izleyin.

Aşağıdaki boyama adımları, masif ahşap ve içi boş kapılar için en iyi sonucu verir. Vinil kaplı veya plastik kapılar için zımparalamadan sonra ve boyamaya başlamadan önce en az bir kat astar uygulamanız gerekecektir.

Günlük kullanıma ve sık temizlemeye uygun, yarı parlak veya parlak parlaklığa sahip dayanıklı bir boya seçin.

 • ÇALIŞMA ZAMANI  – 2 saat
 • BİTİRMEK İÇİN BAŞLA – 1 gün
 • ZORLUK  – Kolay
 • İÇERİR – Zımparalama, Boyama
Neye ihtiyacın var
Aletler
Nasıl yapılır?

AŞAMA 1

Düz Kapı Nasıl Boyanır: Kapı Yüzeyini Zımparalayın

Kapı donanımını çıkardıktan sonra, kapı yüzeyini zımparalayarak başlayın . En temiz sonuç için boyamak için pürüzsüz, düz bir yüzey istiyorsunuz. Zımparalama ayrıca kapı üzerinde bulunan boya veya kaplamayı da kaldırarak, boyayı tutmak için daha iyi bir yüzey olmasını sağlar. Elektrikli zımpara kullanmayı tercih edebilirsiniz , ancak biz bunu basit tuttuk ve bir zımpara bloğu kullandık. Yüzey pürüzsüz hale geldiğinde, yapışkan bir bezle tozu silin.

ADIM 2

Kapının Kenarını Boya

Düz bir kapıyı boyamak için, menteşenin iç kenarını boyayarak başlayın, kapının etrafında bir yönde çalışın. Alt kısımdan yukarı, başlık boyunca ve forvet tarafında aşağı doğru çalışın.

Daha iyi kontrol için bu dar alan için bir fırça kullanın . Ayrıca fırçanıza aynı anda çok fazla boya yüklememeye dikkat edin. Fazla boya gözle görülür damlamalara neden olur.

AŞAMA 3

Düz Kapıyı Boya

Ardından, kapının yüzeyini boyayın. Boyayı 4 inçlik kapalı uçlu bir köpük rulo ile uygulayın. Tam yükseklikte ve kapı yüzü boyunca iki veya üç silindir genişliği çalıştırın. Herhangi bir çizgiyi gidermek için, hafif yüklü bir fırça veya istenirse hafif kaplanmış küçük bir rulo ile aşağıdan yukarıya doğru fırçalayarak cilayı yayın. Bu teknik, rulonun boyayı yüzeye hızlı ve eşit bir şekilde dağıtırken, ıslak bir kenar ve pürüzsüz bir yüzey bırakmasını sağlar. Kurumaya bırakın.

4. ADIM

Panelli Kapı Nasıl Boyanır: Kapıyı Zımparalayın

İşlem, panelli bir kapıyı boyamaya benzer. Kapı kolu dahil tüm donanımı çıkarın. Kapının yüzeyini düz bir kapı gibi zımparalayın. Panelli kapının detaylı kenar ve köşelerinin yakınında daha iyi kontrol sahibi olabilmeniz için bunun için bir zımpara bloğu kullanmanızı öneririz. Pürüzsüz hale geldikten sonra, tozu temizlemek için yüzeyi yapışkan bir bezle silin.

ADIM 5

Kapıyı Boya

Her paneli, sol üst panelden başlayarak ve sırayla kapı yüzü boyunca çalışarak boyayın. Her panel için önce panelin kenarlarını bir boya fırçası ile boyayın. Zaten hepsi boyanacağından, burada çizgilerin biraz dışında boyamak sorun değil. Kenarlar kaplandığında, panellerin ortasını doldurmak için 4 inçlik bir rulo kullanın.

6. ADIM

Stilleri Boya

Tüm paneller boyandığında, paneller arasındaki döşemeleri boyayın. Ortadaki dikey stillerle başlayın, ardından yatay panelleri boyayın. Kalan en dıştaki iki dikey uzantıyı boyayarak kapınızın yüzeyini bitirin.

7. ADIM

Boya Kenarları Ve Son İşlem

Son olarak, kapının kenarını boyayın. Boyarken herhangi bir koşuyu veya sarkmayı bırakın. Boyanın kurumasını bekleyin, hafifçe zımparalayın ve ikinci katı uygulayın. Kuruduktan sonra yeni donanım takın ve kapıyı takın.

Editörün İpucu: Hala menteşeleri üzerinde olan bir kapıyı boyamayı seçerseniz, kapının altına bir parça karton kaydırarak boyayı yerden uzak tutun. Sabit tutmak için kapıyı ahşap şimlerle destekleyin.

Boyamadan önce menteşeleri boya bandıyla kapatın, kenarlarını hassas bir bıçakla çizin ve menteşelerin etrafındaki fazlalıkları soyun. Boya kuruduğunda bandı çıkarın ve kapı donanımını değiştirin veya kapınızı profesyonelce biz boya yapalım. 0216 449 94 01‘den hemen ulaşın.

Our Score
Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 8 Average: 5]

İkliminiz İçin En İyi Dış Cephe Boyası Türü Nedir?
5 (8)

Zaman  zaman yeniden boyamak içinizden geliyor  ve evinizin dışsal maddeler kalıp, küf gibi şeyler evinizdeki korumaya yönelik uzun bir yol gidebilir ve böcekler boyanın kalitesi ve titanyum dioksit seviyesinin atfedilebilir. Ancak hava, evinizin boyasına ve uzun ömürlü olmasına en büyük zararlardan biridir. Elementlere sürekli maruz kalması, hasara ve solmaya önemli bir katkıda bulunabilir.  

Evinizin dış cephesinin taze ve yeni görünmesini sağlamaya yardımcı olmak için, farklı iklimlerde koruma sağlamak üzere özel olarak tasarlanmış bir dizi farklı boya ve teknik vardır. Bu yöntemlerin ne olduğunu bilmek, bölgenizin hava durumu için doğru olanı seçmenize yardımcı olabilir. Bu yazıda, bazı ortak iklim özelliklerini ve evinizi bunlardan korumak için nelerin kullanılması gerektiğini ortaya koyduk.  

Boya kaplamaları, dış cephe boyasının dış cephe kaplaması, döşeme, kapılar ve diğer dış yüzeylerde ne kadar süreceğini etkiler. Boyacı
Soğuk İklimler  

Eviniz düzenli olarak soğuk havalara maruz kalıyorsa yapılacak en önemli şeylerden biri,   boyamadan önce yüksek kaliteli bir astar uygulamaktır. Yüksek yapışma kabiliyeti olan bu astar boyanın evin yüzeyine yapışmasına yardımcı olur ve sıcaklıklar düştüğünde çok daha uzun süre dayanır. Ayrıca buzlanma ve yoğun kar yağışından kaynaklanan ufalanma ve çatlamaların önlenmesine de yardımcı olacaktır.  

En iyi sonuçları elde etmek için, son katlarınız için özel düşük sıcaklıklı boyalar kullanmayı da düşünün. Düşük sıcaklıklarda dayanacak şekilde tasarlanmış “soğuk set” boyalar olarak adlandırılan bir dizi ürün vardır. Bu boyaların çoğu, doğru kürleşme oranını destekleyen ve katların daha sert kurumasına yardımcı olan ve daha soğuk iklimlerde daha dayanıklı hale getiren özel kürleme maddeleri içerecektir.  

Sıcak İklimler 

Sıcak bir iklimde boya ile karşılaşacağınız en büyük sorun güneşe maruz kalmaktır. Güneş, boyanın çabuk solmasına ve evinizin dış cephesinin mat görünmesine neden olabilecek UV ışınları yayar. Ayrıca sıcaklıklar yükseldiğinde kıvrılma ve çatlama gibi sorunlara da neden olabilir.  

Güneşe çok fazla maruz kalsa bile rengini korumak için formüle edilmiş birçok UV ışınlarına dayanıklı boya türü vardır. Standart boya, genellikle doğrudan güneş ışığına maruz kalırsa, yılda yaklaşık %7 oranında solacaktır. Buna karşılık, UV ışınlarına dayanıklı boya yılda yaklaşık %2 oranında solar. Bu size sıcak bir iklimde bir kat boyadan çok daha fazla yaşam ve cesur renk verir.  

İnişler ve çıkışlar 

Aşırı sıcaklık değişimlerine sahip iklimler, dış cephe boya işlerinde acımasız olabilir. Sıcak ve soğuğun sürekli döngüsü solmaya, ufalanmaya ve soyulmaya neden olabilir. Bu gibi durumlarda en iyi seçeneğiniz %100 akrilik boya olacaktır.  

%100 akrilik boya dayanıklıdır ve ev yüzeyine yüksek yapışma özelliğine sahiptir. Bu, ahşaba tutunmasını ve aşırı hava koşullarında daha güvenilir olmasını sağlar. Ayrıca, hava tekrar ısındığında nemin ahşaba yerleşmesini ve küf oluşmasını engeller.  

Yağışlı iklimler 

Yağmurlu bölgelerde yaşayan insanlar için küf ve küf çok büyük bir problem olabilir. Sadece eve zarar vermekle kalmaz, alerji ve akciğer tahrişi gibi çeşitli sağlık sorunlarına da yol açabilir. Küfün azaltılması, ıslak iklimlerde yaşayan ev sahipleri için bir numaralı öncelik olmalıdır.  

Küflenmeye dayanıklı boya, nemin zararlı sporlara dönüşmesini engellemenin harika bir yoludur. Genellikle bir evin iç kısmında banyo gibi yerlerde kullanılırken, evinizin küf ve bakterilerden korunmasını sağlamak istediğinizde dış mekanlar için de harika bir seçenek.  

Farklı iklimler için hangi boya türlerinin en iyi olacağını bilmek , kendi eviniz için doğru kararı vermenize yardımcı olabilir.

Birincil eviniz veya tatil eviniz nerede olursa olsun, Beş Yıldızlı Boyama, ikliminize en uygun boyayı seçmenize yardımcı olabilir. 

Profesyonel teknisyenlerimiz bir çözüm bulabilir ve hava nasıl olursa olsun evinizin taze ve yeni görünmesini sağlayabilir.  Başlamak için size çok yakınız. Bize 0216 449 94 01‘den hemen arayın.

Our Score
Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 8 Average: 5]
Koyu kahverengi bir kanepeniz veya başka bir mobilyanız varsa bunları tamamlamanın en iyi yolu orta tonlu duvarlardır. Boyacı Ustası İstanbul

Mobilya ve Duvar Boyası Nasıl Eşleştirilir?
5 (6)

Oturma odanız için doğru duvar rengini seçmek zor olabilir. Odayı bir üst seviyeye çıkaracak doğru boyayı seçtiğinizden emin olmak için pek çok şeyi göz önünde bulundurmalısınız . Bu hususlardan biri, mevcut mobilyalarınızı istediğiniz boya ile eşleştirmektir.

Zaten mobilyanız var ve yeni boya renginize uyacak şekilde değiştirmek istemiyorsunuz . Mevcut mobilyalarınızı tamamlayacak doğru boyayı seçmek ve odaya cesur bir yeni görünüm kazandırmak için bu ipuçlarını izleyin.

Koyu kahverengi bir kanepeniz veya başka bir mobilyanız varsa bunları tamamlamanın en iyi yolu orta tonlu duvarlardır. Boyacı Ustası İstanbul

En İyi Mobilya ve Boya Renk Kombinasyonları

Boya renginizi seçerken, farklı renklerin farklı psikolojik faydalarla ilişkili olduğunu unutmayın. Örneğin maviyi seçmek, serin görünümü sayesinde anında rahatlamanıza ve gerginlik seviyenizi düşürmenize yardımcı olacaktır. Aksine kırmızı, sizi daha fazla heyecanlandırabilir ve kalp atış hızınızı yükseltebilir. 

Kişiliğinizi ve ailenizin tercihlerini bilmek, bu renklerden hangisinin sizin için en uygun olduğunu belirlemenize yardımcı olacaktır. İşte dikkate alınması gereken dört renk.

 

1. Mavi Boya: Altın, Kirli Beyaz, Hardal ve Yeşil Mobilya için En İyisi

Parlak renkli veya kırık beyaz mobilyalarınızı tamamlamak için bir dizi mavi bulabilirsiniz. Bu renkler birbiriyle iyi uyum sağlar çünkü mavi, mobilyaların oynayabileceği sakin bir arka plan sağlar. Mavi arka plana doğru hareket ederken mobilya renkleri gözünüze çarpacak.

Yıllardır ailenizin yadigarı olan bir kanepe veya eskiden ünlü birine ait olan bir aksan sandalye gibi arkasında harika bir hikayesi olan mobilyalarınız varsa, o zaman mavi, mobilyaların ayakta durmasını sağlayan olağanüstü, pasif bir arka plan oluşturur. dışarı.

 

2. Yeşil Boya: Gri, Kahverengi, Pembe ve Kırmızı Mobilyalar İçin En İyisi

Yeşil, gözü rahatlatan bir renk olarak bilinir. Gevşemeyi ve huzuru teşvik eder ve bir mobilya parçası üzerindeki agresif bir desenin yoğunluğunu dengeleyebilir. Ayrıca kırmızı ve pembe gibi agresif renklerin arkasına da iyi uyum sağlar. Muhtemelen bu renklerde birden fazla parçanız olmasa da, kırmızı veya pembe renkteki küçük bir vurgu parçası bile duvarda başka bir renkle yersiz görünebilir. Yeşil renk, yatmadan önce sizi yavaşlatıp sakinleştirebileceği yatak odaları için de ideal bir seçimdir.

 

3. Gri Boya: Canlı Renkler ve Kirli Beyaz için En İyisi

Gri nötr bir renktir, yani hemen hemen her mobilya rengine uyacaktır. Herhangi bir gölgenin koyu kırmızıları, hafif kahverengileri ve beyazları gri ile mükemmel uyum sağlar. Parlak mobilya renklerine sahip odalar için mükemmel bir kontrast olarak griyi öneriyoruz.

 

4. Turuncu Boya: Turkuaz veya Turkuaz Mobilyalar için En İyisi

Parlak renklerden hoşlanıyorsanız, turuncu duvarlar en iyi seçeneğiniz olabilir. Deniz mavisi ve turkuaz gibi cesur tonları güzel bir şekilde vurgulayarak önlerinde oturmaları için güçlü bir palet sunarlar. Beyaz mobilyalar turuncuya boyanmış bir odada da çalışabilir. Turuncu rengin insanları tutkulu hissettirebileceğini unutmayın, bu nedenle bu odadaki konuşmalarınızı düşük anahtarlı konularda tutun.

 

Bir Sonraki İç ve Dış Mekan Boya İşiniz için Kıyı Boyası ile İletişime Geçin

Oturma odanızı, yemek odanızı veya yatak odanızı boyamaya hazır mısınız? İşi yapmak için bir profesyoneli görevlendirmek size daha iyi ve daha tutarlı sonuçlar verecektir. İç mekan boyama seçeneklerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek ve eviniz için ücretsiz bir fiyat teklifi almak için bugün Boya Ustası Hizmeti ile iletişime geçin . 

Biz bir Sertifikalı Boyacıyız ve müşterilerimizin her işte tam memnuniyetini kazanmak için onlarla birlikte çalışıyoruz. Ayrıca profesyonel renk danışmanlığı hizmetleri de sunuyoruz .

İstanbul veya çevresinde yaşıyorsanız, bugün bizimle 0216 449 94 01’den iletişime geçin .

Our Score
Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 6 Average: 5]
Boya ve onarım hizmetleri yelpazesi sunuyoruz ve tüm ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz. İster iç kapı boyama hizmeti, ister ön kapı boyama hizmeti

Kapınızı Yeniden Boyamalı mı Yoksa Yenisini mi Almalısınız?
5 (9)

Ön kapınız evinizin yüzüdür. Ziyaretçilerin ve yoldan geçenlerin ilk gördüğü şeylerden biridir ve evinizin cephesinin diğer herhangi bir unsurundan daha fazla izlenim bırakma yeteneğine sahiptir.

Eskimiş bir ön kapı, bir mülkün ucuz görünmesine neden olabilirken, yıpranmış ve uygun bakımın yapılmamış olması, insanlara evin bir bütün olarak aynı izlenimini bırakabilir.

Ön kapınızı iyi durumda tutmak, evinizden günlük keyif almanız ve evinizden gurur duymanız için önemlidir, ancak satmayı düşünüyorsanız daha da hayati hale gelir.

Ön kapının mülkün daha geniş görünümü üzerindeki etkisi, eviniz için alacağınız fiyat üzerinde ciddi bir etkisi olabileceği anlamına gelir.

 

Bir mülkün ön kapısının değiştirilmesi, Ulusal Emlakçılar Birliği’nin çeşitli ev geliştirme projelerinin yatırım getirisini değerlendiren yıllık anketinde sürekli olarak üst sıralarda yer almaktadır.

Aslında, 2015 araştırması, giriş kapınızı değiştirmenin ortalama % 101,8’lik bir yatırım getirisi sağladığını gösteriyor – başka bir deyişle, mülkünüze, ilk etapta değiştirmeyi gerçekleştirmenin maliyetinden daha fazla değer katıyorsunuz.

Bu, ön kapınızı değiştirmenin pahalı olmadığı veya alternatif olmadığı anlamına gelmez. En çekici alternatif, yeni bir yaşam süresi vermek için kapınızı yeniden boyamak.

Kapınızı yeniden boyamak veya tamamen yeni bir tane satın almak arasında bir ikilemle karşı karşıya kalırsanız, göz önünde bulundurmanız gerekenler burada.

Ön kapınızı değiştirmenin faydaları

Mevcut kapınız özellikle kötü bir durumdaysa, tüm domuzu alıp basitçe değiştirmek isteyebilirsiniz. Maliyetin basit bir yeniden boyama işinden daha yüksek olması muhtemeldir.

Türkiye’deki bir çelik kapıyı değiştirmenin ortalama maliyeti, yine Ulusal Emlakçılar Birliği’ne göre 4700TL’dir – ancak değilse, bunun çoğunu geri kazanmayı bekleyebilirsiniz.

Artan ev değerinde orijinal harcamanızdan daha fazla. Ayrıca, bir kapıyı yeniden boyamak için menteşelerinden söküp çıkarma çabasına girecekseniz, onu tamamen değiştirebileceğiniz fikrinde de bazı gerçekler var.

Ön kapınızı tamamen değiştirmeyi tercih ederseniz, sadece en sevdiğiniz rengi seçmekle kalmayacak, aynı zamanda tamamen yeni bir malzemeye geçebileceksiniz.

Farklı malzemeler, mülkünüzün daha geniş tasarımını farklı şekillerde tamamlayabilir, bu nedenle seçeneklerinizi düşünmek ve akıllıca seçim yapmak için biraz zaman ayırmak isteyeceksiniz.

Ana seçenekler arasında çelik, ahşap ve fiberglas bulunur. Bunlardan çelik en ucuzudur, ahşap çekicilik ve karakter katabilir – özellikle eski evlere – ancak yüksek bakım gerektirir ve fiberglas, ahşap görünümü sunabildiğinden ancak daha fazla dayanıklılık sağladığından belki de en popüler seçenektir.

Dayanıklılık cephesinde de unutmamalısınız ki çelik kapılar en ucuz seçenek olsa da,

Ön kapınız için yeni bir malzeme seçme sürecinde, daha fazla enerji tasarruflu, içeride daha fazla ısı tutmanıza ve yakıt faturalarını kesmenize olanak tanıyan bir malzeme seçme şansınız var.

Bir kapının enerji verimliliği, yalnızca malzemeden daha fazlasına bağlıdır – çerçevenin yapısı ve pencerelerin varlığı da rol oynar – bu nedenle, karşılaştırmanızda her bir kapının Energy Star derecesini dikkate almak isteyeceksiniz. Bununla birlikte, benzeri ile karşılaştırırken, cam elyafı üç popüler malzemenin enerji açısından en verimlisi olma eğilimindedir.

Ön kapınızı yeniden boyamanın faydaları

Ön kapınızı tamamen değiştirmek yerine yeniden boyamanın en büyük avantajının maliyeti düşürmeye yardımcı olduğunu söylemeye gerek yok.

Kapıyı menteşelerinden çıkarma ve ardından asıl resme geçmeden önce yıkayıp astarlama ihtiyacını hesaba katsanız bile, sıfırdan değiştirmek yerine yeniden boyamak daha ekonomik olabilir.

Bu, giriş kapılarının her halükarda düzenli olarak yenilenmesi gerektiği gerçeğinden bahsetmiyoruz, bu nedenle, bu sefer sizinkini tamamen değiştirmeyi seçseniz bile, bir kez daha yeniden boyanması veya başka bir şekilde rötuş yapması uzun sürmeyecektir.

Kapılarınızı her kusur gösterdiğinde değiştirerek yakacak paranız yoksa, zaten sahip olduğunuz şeyi yeniden boyamak mantıklı görünebilir.

Basitçe yeniden boyamayı tercih etmek elbette sizi kapınızın malzemesini değiştirme şansından mahrum bırakacak olsa da, bu kendi başına arzu edilebilir.

Örneğin, çok çekici olan ve dönem evinizin karakterine katkıda bulunan eski bir masif ahşap kapınız varsa, muhtemelen daha modern ve daha az sevecen bir şeyle takas etmekten daha az yapmak isteyeceğiniz çok az şey vardır.

Öyle olsa bile, eski bir kapıyı bu şekilde yeniden boyamak – ister aynı zamansız gölgede, ister daha cesur ve daha abartılı bir şekilde – şüphesiz ona yepyeni bir yaşam süresi verecektir.

Şok edici bir pembe tonunda boyamayı düşünüyorsanız, bunu yapmanızı engelleyebilecek yerel düzenlemeleri kontrol etmeyi unutmayın.

Son olarak, zaten yerinde olan ve menteşelerinde asılı olan bir kapıyı yeniden boyamak, hayatı çok daha kolay hale getirebilir. Yepyeni bir kapı satın alma yoluna giderseniz, doğru boyut ve şekilde olduğundan emin olmanız ve ardından hem güvenli hem de çekici olması için düzgün şekilde astığınızdan emin olmanız gerekir.

O zaman, tüm işi kendiniz yapıyorsanız, geziler arasında gidip yeni kapıyı satın alıyor ve gerçekten yerine koyuyorsanız, bu, halihazırda altında oturduğunuz bir şeyi yeniden boyamak için gereken sürenin çok ötesine geçebilir. senin burnun.

İyi planlanmış ve düzgün bir şekilde yürütülen bir yeniden boyama makyajı bile (tüm boyamalarda olduğu gibi, etkili hazırlığın başarının anahtarı olduğunu unutmayın!) genellikle bir günde veya daha karmaşık bir işse belki biraz daha uzun sürede tamamlanabilir.

Ahşap ön kapınızı yeniden cilalamaya ilişkin ipuçları ve onu düzenli olarak yeniden boyamanın neden bu kadar önemli olduğuna dair bazı hatırlatmalar için önceki blog yazılarımızdan bazılarına göz atın. Ancak kapınızı yeniden boyamak istiyorsanız, ancak bir kendin yapacağı işle ilgili tüm ayak işleriyle uğraşamıyorsanız, Profesyonel kapı boyama şirketini, ekibini 0216 449 94 01’den arayın, biz sizin için her şeyi halledelim.

Our Score
Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 9 Average: 5]